Fuchsia OS: Nowy system operacyjny Google wchodzi w następną fazę testów

03.01.2018 16:38

Czy nowy system Google'a zastąpi Chrome OS i Androida?

Fuchsia OS: Nowy system operacyjny Google wchodzi w następną fazę testów

Google już od ładnych kilku lat pracuje nad swoim następnym, przełomowym systemem operacyjnym. Być może system ten będzie w stanie połączyć w jeden ekosystem Androida i Chrome OS, a nowy etap testów zdaje się potwierdzać, że firma jest już blisko oficjalnej prezentacji swojego nowego dzieła.

W przeciwieństwie do Androida i Chrome OS, system Fuchsia nie jest oparty o Linuksa. To zupełnie nowy, zbudowany niemalże od podstaw system oparty na jądrze operacyjnym Magenta.

Pierwsze informacje jak prezentuje się system mogliśmy poznać już w pierwszej połowie zeszłego roku, a prezentował się wtedy następująco:

Teraz Google najwyraźniej jest już w na tyle zaawansowanej fazie rozwoju systemu, że można go oficjalnie testować na istniejących maszynach.

Na razie lista wspieranych urządzeń jest mocno ograniczona - firma pozwala na instalację systemu w sprawdzonych przez nią Intel NUC, Acer Chromebook Switch Alpha 12 i swoim najnowszym urządzeniu Google Chromebook Pixel 2. Zainteresowani programiści mogą więc już zacierać ręce i brać się za testy nowego systemu zanim zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Tak daleki etap prac może oznaczać, że już wkrótce Google pochwali się systemem - najbliższą okazję do tego może mieć podczas konferencji Google I/O, która powinna odbyć się, jak co roku, na przełomie maja i czerwca.

Zagłosuj

Chciałbyś, by na rynku pojawiła się nowa konkurencja dla Mac OS i Windowsa?

RadioZet.pl/AM

Oceń