Fuchsia OS - tak wygląda nowy system operacyjny Google

10.05.2017 15:54

Google już od kilku lat pracuje nad zupełnie nowym systemem, który być może w przyszłości zastąpi Androida i Chrome OS. Jak prezentuje się na pierwszych grafikach? Zobaczcie sami.

Fuchsia OS - tak wygląda nowy system operacyjny Google fot. Google

Na samym początku zapewne warto byście zobaczyli logo systemu nad którym pracuje Google. Oto ono:

fuschia os

Jak widać kolor mocno odpowiada nazwie. Fuchsia OS to zupełnie nowy system, który - w przeciwieństwie do obecnych systemów Google - Androida i Chrome OS, nie jest oparty na Linuksie. To zupełnie nowy system oparty na nowym jądrze operacyjnym - Magenta, stworzonym przez Google'a - zauważyliście zbieżność nazw w kwestii koloru?

Do tej pory jedynie spekulowano o tym systemie, lecz teraz możemy zobaczyć jak wygląda - za interfejs graficzny odpowiada moduł nazwany Armadillo (pol. pancernikowate). Możecie zobaczyć o na zdjęciach poniżej.

System na razie pod pewnymi kątami może przypominać Androida - w końcu odpowiada za niego ta sama firma, lecz idea systemu jest zupełnie inna. Widać tutaj stawianie na wielozadaniowość - stąd osobne okna aplikacji wyświetlane na ekranie na raz.

Prosty wygląd systemu może świadczyć albo o fakcie, że jest jeszcze we wczesnym stadium produkcji lub tym, że właśnie taki ma być - niewymagający dużych zasobów, szybki i responsywny. Dzięki temu mógłby działać sprawnie prawie niezależnie od konfiguracji i mocy obliczeniowej maszyny na której działa.

Zapewne by poznać więcej szczegółów na temat tego systemu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać - czy w przyszłości tego typu rozwiązanie zastąpi Androida lub Chrome OS? A może będzie przeznaczone do zupełnie innego rodzaju urządzeń lub będzie konkurencją dla własnego rozwiązania Google? Tyle pytań, a na razie odpowiedzi brak - być może nieco więcej powie Google 17 maja podczas konferencji Google I/O 2017, o czym na pewno Was poinformujemy.

Zagłosuj

Chciałbyś urządzenie działające pod kontrolą nowego systemu Google'a?

RadioZet.pl/AM

Oceń