Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GOG.com - cyfrowy sklep z grami w końcu w polskiej wersji

25.10.2017 13:50

Dla uczczenia tego wydarzenia sklep rozdaje za darmo klasyczne polskie produkcje.

GOG.com - cyfrowy sklep z grami w końcu w polskiej wersji fot. gog.com

GOG.com to cyfrowa platforma z grami, która należy do polskiej spółki CD Projekt RED. Siostrzana firma studia growego CD Projekt RED, które stoi za produkcją trylogii gier o przygodach Wiedźmina Geraltra z Rivii, od lat unikała pytań dotyczących stworzenia polskiej wersji sklepu oferując nawigację i treści jedynie po angielsku (wybrane gry jednak dostępne były w polskiej wersji językowej).

Od czasu przejścia metamorfozy serwisu Good Old Games na GOG.com i zrezygnowania z dystrybucji jedynie klasycznych gier, strona zaczęła mocno się rozwijać - użytkownicy otrzymali aplikację ułatwiającą dostęp do zakupionych gier na komputerach, a także wprowadzono więcej wersji językowych. Od 24 października tego roku sklep na szczęście jest już dostępny w naszym języku.

"

„Od dzisiaj platforma jest dostępna w polskiej wersji, co oznacza nie tylko zlokalizowanie serwisu i klienta GOG Galaxy, ale także pełne wsparcie w postaci polskiej obsługi klienta, popularnych wśród polskich użytkowników metod płatności, czy wprowadzenie regionalnych cen. Polska wersja platformy, oznacza że ekipa pracująca nad GOG.com będzie poświęcała jeszcze więcej uwagi pozyskiwaniu polskich gier, jak i polskich lokalizacji, w tym także tych kultowych ze starych wydawnictw CD Projektu czy innych dystrybutorów.” - zapowiada GOG.com w swoim oficjalnym komunikacie "

O tyle dziwne było unikanie polskiej wersji językowej sklepu, jako że sam serwis swoją siedzibę ma w Warszawie, a przy jego tworzeniu pracuje wielu Polaków. Przedsięwzięcie stworzenia lokalnej, a nie międzynarodowej wersji najwyraźniej jednak trwało bardzo długo lub po prostu nie było aż tak opłacalne dla firmy we wcześniejszym okresie. GOG.com jednak teraz jest już dostępny w całości po polsku, a z tej okazji użytkownicy mogą nawet skorzystać z ciekawej promocji, w ramach której całkowicie za darmo mogą przypisać do swojego konta gry Stronghold HD i 3 polskie produkcje: A.D. 2044, Sołtys i Skaut Kwatermaster. Promocja jednak jest ograniczona czasowo i należy się spieszyć, by z niej skorzystać.

Zagłosuj

W jaki sposób najczęściej kupujesz gry?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń