Galaxy X - smartfon Samsunga ze zginanym ekranem odpowiedzią na iPhone'a X

26.09.2017 13:02

Jeśli doniesienia o kolejnym flagowcu Samsunga są prawdą, to Apple może na dobre zapomnieć o swoim statusie "innowatora" rynkowego.

Galaxy X - smartfon Samsunga ze zginanym ekranem odpowiedzią na iPhone'a X

Czym jest wspomniany "Galaxy X"? To robocza nazwa następnego dużego urządzenia od Samsunga, które zadebiutuje na początku następnego roku. Teraz, gdy obecnie flagowce zostały już wydane na rynek lub zostały zapowiedziane (Galaxy S8, S8 Plus i Note 8), firma może w pełni skupić się nad produkcją następnego urządzenia.

Nowe doniesienia informują o tym, że Samsung pracuje nad smartfonem o numerze SM-G888N0, który to właśnie przechodzi fazę testów. Na pokazach nowych technologii Samsung tym oznaczeniem pokazywał tajemnicze urządzenie wyposażone w zginany ekran, co w pewnym stopniu pozwala nam na złożenie elementów w jedną część układanki.

Galaxy X miałby być pierwszym smartfonem w portfolio firmy, a może i na świecie, który używałby nowoczesnego panelu OLED, który może być zgięty nawet o 180 stopni. Oznacza to, że Samsung mógłby przykładowo stworzyć pierwszego smartfona "z klapką". Ekrany te bowiem pozwalają na stworzenie konstrukcji, którą można zamykać i otwierać niczym książkę, a w środku jej ulokowany byłby nowoczesny ekran.

Zagłosuj

Co sądzisz o pomyśle zginanego ekranu w smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń