Gigant internetowego handlu coraz bliżej Polski. Allegro w opałach?

19.09.2017 13:36

Aplikacja mobilna Amazonu doczekała się polskiej wersji – światowy gigant potwierdza, że to kolejny krok rozwoju usług dla polskich klientów.

Gigant internetowego handlu coraz bliżej Polski. Allegro w opałach? fot. Tony Webster, CC BY-SA 2.0

Mimo że w Polsce umiejscowione są centra dystrybucyjne giganta, Polacy nie mogą w prosty sposób robić zakupów w największym internetowym sklepie na świecie.

Amazon przekierowuje nas na niemiecką wersje strony – ukłonem dla polskich klientów było przygotowanie jej po polsku w październiku 2016 roku. Teraz gigant zdecydował się na kolejny krok – nasz język zawitał także do aplikacji mobilnej sklepu.

Jak chwali się Amazon, całkowicie przetłumaczono nawigację, strony pomocy, informacje na temat dostaw i przesyłek oraz miliony nazw produktów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej obecności Amazon w Polsce i planujemy dalszy rozwój inwestycji oraz usług dla klientów w kraju – mówi Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon.

Produkty wystawiane w sklepie Amazon zaczęły ponadto pojawiać się w porównywarce Ceneo - pojawiły się głosy, że oznacza to rychłe otworzenie polskiej wersji serwisu.

Amazon w okresie ostatnich trzech lat zainwestował w Polsce ponad 3 miliardy zł (700 mln euro) otwierając Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, biuro Amazon Web Services w Warszawie oraz trzy centra logistyki e-commerce – dwa we Wrocławiu oraz jedno w Poznaniu. Dwa kolejne centra – w Kołbaskowie koło Szczecina i w Sosnowcu – rozpoczną pracę jeszcze przed końcem 2017 roku.

Zagłosuj

Wolicie kupować w sklepach stacjonarnych, czy w internecie?

RadioZET.pl/MT

Oceń