Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gigantyczna aktualizacja Windows 10 już możliwa do pobrania

05.04.2017 14:13

Ogromna, hucznie zapowiadana darmowa aktualizacja dla systemu Windows 10 oficjalnie zadebiutuje już 11 kwietnia, lecz istnieje sposób na pobranie jej już teraz. Sprawdź, jak to zrobić i co nowego przyniesie.

Gigantyczna aktualizacja Windows 10 już możliwa do pobrania fot. Microsoft

Aktualizacja "Creators Update" będzie zupełnie nowym "buildem" systemu Windows 10. Oznacza to, że po jej pobraniu będziemy musieli przebrnąć przez całkiem długi proces instalacji, który tak jakby będzie instalować cały system od nowa.

Nie należy się jednak obawiać utraty plików lub aplikacji, wszystko zostanie zachowane zupełnie niczym przy aktualizacji systemu w Waszym smartfonie.

Nowości w Windows 10

System Microsoftu dzięki aktualizacji otrzyma całkiem sporo nowych funkcji, a także aplikacji. Jedną z nich będzie nowa wersja aplikacji Paint, pozwalająca na rysowanie w przestrzeni trójwymiarowej. Jak to się ma do nazwy "Creators Update" systemu? To proste - rzeczy stworzone w Paincie 3D, będziemy mogli później wykorzystać jako modele w grach lub wydrukować je na drukarce 3D - dzięki temu, każdy może stać się twórcą.

Aktualizacja przyniesie również dużo usprawnień dla graczy. Dzięki specjalnemu trybowi gry, system będzie mógł odpowiednio dostosować ustawienia usług i aplikacji działających w tle, dzięki czemu większa moc obliczeniowa zostanie poświęcona dla gier, co powinno przełożyć się na osiągnięcie w nich większej wydajności. Oczywiście otrzymamy jeszcze wiele innych usprawnień i poprawek bezpieczeństwa, o których więcej przeczytacie w tym artykule.

Jak pobrać "Creators Update" dla Windows 10?

Jeśli nie spieszy Wam się z aktualizacją, to powinna zostać automatycznie pobrana przez usługę Windows Update. Aktualizacja zostanie udostępniona 11 kwietnia, więc w zależności od prędkości Waszego łącza z internetem, możecie zostać poinformowani o możliwości aktualizacji systemu jeszcze tego samego dnia lub dzień lub dwa dni później.

Co ciekawe, jeśli naprawdę nie możecie doczekać się nowej aktualizacji Windows 10, to z pomocą przyjdzie Asystent Aktualizacji, którego pobierzecie tutaj. Specjalny kreator pozwoli na manualne wymuszenie i pobranie aktualizacji, która powinna być udostępniona poprzez to narzędzie jeszcze dzisiaj (5 kwietnia).

Zagłosuj

Zamieszasz zaktualizować Windows 10 do Creators Update?

RadioZET.pl/AM

Oceń