Główny zarządzający Google postanowił zakończyć swoją karierę

27.12.2017 10:51

Eric Schmidt był współodpowiedzialny za rozwój niewielkiej firmy ze Stanów Zjednoczonych w jedno z największych przedsiębiorstw na świecie.

Główny zarządzający Google postanowił zakończyć swoją karierę fot. wikipedia

Obecny prezes konglomeratu Alphabet - Eric Schmidt, postanowił zrezygnować ze swojego stanowiska i w styczniu 2018 roku pożegna się ze swoją dotychczasową karierą.

To właśnie dzięki niemu firma, którą współzarządzali Larry Page i Sergey Brin - Google, stała się niezwykle potężnym przedsiębiorstwem.

Począwszy od 2001 roku Schmidt pomagał Google - najpierw jako prezes rady dyrektorów, a następnie dyrektor generalny firmy. Do 2011 roku był CEO Google, który potrafił mądrze zarządzać firmą i wprowadzać zmiany do jej struktury i planów, by odpowiednio reagować na światowe trendy, a nawet je tworzyć.

Schmidt ma już 62 lata i chce przekazać stery w ręce kogoś innego - można się tylko domyślać, jak bardzo wypalić może praca przez 16 lat w jednej firmie. Nie oznacza to jednak, że całkowicie opuści Alphabet - wciąż będzie jednym z członków zarządu i będzie oferować swoje rady, lecz woli być mniej obciążony obowiązkami i odpowiedzialnością.

Zagłosuj

Sądzisz, że Schmidt znajdzie godnego zastępcę?

RadioZet.pl/AM

Oceń