Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GoPro prezentuje nowe sportowe kamerki

29.09.2017 12:55

Fani kręcenia przy wysokiej ilości klatek będą zachwyceni.

GoPro prezentuje nowe sportowe kamerki

Nowe kamery sportowe od GoPro uzupełniają zeszłoroczne modele o funkcje, o które prosiło spore grono profesjonalnych użytkowników.

GoPro Hero 6 Black

GoPro Hero 6 Black, podobobnie jak Hero 5, od razu będzie sprzedawane w specjalnej wodoodpornej obudowie. Dzięki wykorzystaniu autorskiego chipu, twórcom udało się zwiększyć prędkość nagrywania materiałów - możliwe będzie kręcenie filmów w 4K z prędkością 60 klatek na sekundę, 2,7K w 120 fps, czy 1080p przy 240 fps. Umożliwi to tworzenie niesamowitych materiałów slow-motion w post-produkcji przy zachowaniu dobrej jakości obrazu.

hero6

GoPro Hero 6 Black to również usprawnione Wi-Fi wykorzystujące standard 5GHz, które umożliwi bezprzewodowy transfer nagrań i zdjęć na smartfony lub tablety z prędkością do 3 razy większą niż zeszłoroczny model.

Nowa kamera sportowa ma również otrzymać usprawnioną stabilizację obrazu, dokonywaną dzięki nowemu oprogramowaniu, jak również szereg usprawnień w kwestii wykonywanych zdjęć i nagrywanych wideo - kamery będą lepiej odwzorowywać kolory, a także zapisywać materiały z wykorzystaniem HDR.

GoPro Hero 6 Black będzie jednak nieco droższe od swojego poprzednika i zadebiutuje w cenie 2399 złotych.

Zagłosuj

Korzystasz ze sportowych kamer?

GoPro Fusion 360

Firma również oficjalnie pokazała swoją kamerę nagrywającą przy 360 stopniowym polu widzenia. GoPro Fusion 360 zadebiutuje już w następnym miesiącu w cenie 699$ (ok. 3000 zł).

To kamera sferyczna, z obsługą której każdy sobie poradzi, a mnogość jej zastosowań na pewno przekona do siebie nie tylko fanów tej marki.

fusion

GoPro Fusion potrafi nagrywać obraz w pełnych 360 stopniach. Połączone obrazy w formacie 360° zapewniają materiały zapisane w rozdzielczości 5,2K. Poniżej możecie obejrzeć materiał promocyjny nagrany właśnie kamerą Fusion.

Z kamerą prosto i wygodnie stworzymy materiały, które będziemy mogli pokazać naszym znajomym i rodzinie, lub opublikujemy je na Facebooku czy YouTubie. Co więcej, nagrane materiały sferyczne będą na tyle dobrej jakości, że bez problemu można będzie wyciąć wybraną część wideo i zapisać ją jako "zwykły" film 2D.

RadioZet.pl/AM

Czy wiesz, do czego służą wszystkie porty w komputerze? Sprawdź swoją wiedzę technologiczną w naszym Quizie:

Oceń