GoPro zapowiedziało nową kamerę - zdobędzie serca fanów marki?

21.04.2017 12:11

GoPro się nie poddaje i mimo słabych wyników finansowych zapowiada nowy produkt - GoPro Fusion, czyli kamerę sferyczną.

GoPro zapowiedziało nową kamerę - zdobędzie serca fanów marki? fot. GoPro

Spory rozwój technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości wymusza wprowadzanie na rynek technologii umożliwiającej tworzenie treści pod te środki przekazu. GoPro również chce wypełnić tę niszę, która do tej pory jest jedynie w drobnej mierze zapełniana przez takie rozwiązania jak kamera Samsung Gear 360 czy zapowiedziane ostatnio kamery sferyczne Facebooka wyposażone nawet w 24 osobne układy optyczne - lecz przeznaczone głównie dla profesjonalnych twórców treści.

original (1)
Zagłosuj

Posiadasz produkt marki GoPro?

GoPro chce jednak tworzyć sprzęt dla każdego entuzjasty i właśnie stąd pomysł na GoPro Fusion. To kamera sferyczna, z której obsługą poradzi sobie każdy, a mnogość jej zastosowań na pewno przekona do siebie nie tylko fanów tej marki.

GoPro Fusion potrafi nagrywać obraz w pełnych 360 stopniach wokół każdej osi kamery. Firma nie podaje póki co pełnej specyfikacji kamery - wiadomo jednak, że połączone obrazy w formacie 360° zapewniają materiały zapisane w rozdzielczości 5,2K. Poniżej możecie obejrzeć materiał promocyjny nagrany właśnie kamerą Fusion.

Z kamerą prosto i wygodnie stworzymy materiały, które będziemy mogli pokazać naszym znajomym i rodzinie, lub opublikujemy je na Facebooku lub YouTubie. Co więcej, nagrane materiały sferyczne będą na tyle dobrej jakości, że bez problemu można będzie wyciąć wybraną część wideo i zapisać ją jako "zwykły" film 2D.

Na więcej informacji - w tym cena, jak i dokładna specyfikacja techniczna GoPro Fusion będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Firma jak na razie zapowiedziała jednak pierwszą falę wypuszczenia urządzeń na rynek - lato 2017, kiedy to limitowana liczba sztuk trafi do chętnych nabywców. Zapisać się na zamówienia można na oficjalnej stronie produktu.

Zagłosuj

Jesteś zainteresowany kręceniem materiałów sferycznych w 360 stopniach?

RadioZET.pl/AM

Oceń