Google Chrome powiadomi nas o podsłuchu

12.09.2017 12:00

W nadchodzącej aktualizacji przeglądarki Google zaimplementuje ważną funkcjonalność.

Google Chrome powiadomi nas o podsłuchu fot. pexels

Google Chrome począwszy od wersji 63. (obecnie dostępna jest wersja 61.) otrzyma jedną z ważniejszych funkcjonalności w kwestii bezpieczeństwa ostatnich lat.

Przeglądarka będzie w stanie wykryć tzw. ataki "Man-in-the-Middle". W momencie kiedy użytkownik będzie narażony na przechwytywanie danych przez osoby trzecie - na czatach, na poczcie elektronicznej, czy wszelkich stronach internetowych, przeglądarka zablokuje połączenie z adresem, na którym aktualnie będziemy się znajdować.

Google Chrome wykryje formy ataków, które będą ingerować w nasze połączenie internetowe - przeglądarka dostrzeże wiele następujących po sobie błędów w połączeniu SSL, jednocześnie blokując dostęp do strony i wyświetlając na ekranie użytkownika stosowny komunikat.

chrome_google

Ostrzeżenie zawierać będzie m.in. informacje o zatrzymaniu działania przeglądarki, szczegóły odnośnie podejrzanego elementu lub zachowania strony, a także porady, co należy zrobić w danej sytuacji.

Nowa funkcjonalność jest obecnie na etapach testów, lecz planowane jest jej wprowadzenie do Chrome'a już w grudniu - wtedy ma zadebiutować 63. wydanie przeglądarki.

Zagłosuj

Boisz się śledzenia w sieci?

RadioZET.pl/AM

Oceń