Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google Clips - ta kamera nagra wideo i zrobi zdjęcia za Ciebie

05.10.2017 13:12

Urządzenie Google może być początkiem rewolucji w kwestii relacjonowania naszego życia.

Google Clips - ta kamera nagra wideo i zrobi zdjęcia za Ciebie fot. Google

Google Clips to szerokokątna kamera, wyposażona w algorytmy sztucznej inteligencji, która będzie odpowiedzialna za zapisywanie najważniejszych momentów z naszego dnia w postaci krótkich "klipów" lub zdjęć.

Mała kwadratowa kamera może zostać zaczepiona na części naszej garderoby lub po prostu postawiona na biurku bądź przypięta do dowolnego elementu otoczenia - wygodny klips umieszczony na tylnej ściance urządzenia nam w tym pomoże. By włączyć urządzenie należy przekręcić obiektyw kamery, co odsłoni 12-megapikeslowy sensor posiadający szeroki kąt widzenia 130 stopni.

Wszystkie nagrania i zdjęcia mogą być automatycznie przechwytywane i zapisywane w pamięci wewnętrznej urządzenia (16 GB). Możemy również samodzielnie zadecydować, czy akurat chcemy wykonać zdjęcie, które wykonamy naciskając biały przycisk na froncie kamery.

Nagrane zdjęcia lub wideo można przesłać na naszego smartfona po połączeniu się z kamerą za pomocą Wi-Fi Direct. Specjalna aplikacja stworzona przez Google pomoże nam w zarządzaniu przechwyconymi materiałami, przesłania ich do "chmury" lub usunięcia niechcianych materiałów.

Czy nagrywanie materiałów w oparciu o intuicję sztucznej inteligencji się sprawdzi? Będziemy musieli się o tym przekonać. Urządzenie zadebiutuje na rynku już wkrótce w cenie 249 dolarów (ok. tysiąca złotych).

Zagłosuj

Często nagrywasz ważne momenty ze swojego życia?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń