Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google Feed - nowa usługa giganta może zagrozić Facebookowi

21.07.2017 15:54
xxx zet

Jeśli używacie Facebooka jako źródła czytania wiadomości - usługa zaproponowana przez Google'a może również przypaść Wam do gustu.

Google Feed - nowa usługa giganta może zagrozić Facebookowi fot. Google

Google Feed to odświeżona wersja strumienia wiadomości, znanego wcześniej jako Google Now. Jednak teraz jest dużo bardziej spersonalizowany do naszego konta. Znajdziemy ją w aplikacji Google na iOS i Androidzie.

longer-tap_hJIilBV

Usługa skupia się na naszych zainteresowaniach - wie o nich na podstawie wprowadzanych przez nas danych do wyszukiwarki i innych usług należących do firmy - w tym Gmail i YouTube. Możliwe jest również subskrybowanie danej tematyki wyświetlanych aktywności, dzięki czemu bardziej doprecyzujemy nasze zainteresowania.

ezgif-2-5f26dbb02a

W strumieniu wiadomości przeczytamy również informacje z naszej okolicy, a także rzeczy ważne dla naszego kraju i całego świata. Informacje dodatowo są selekcjowane do naszego wieku i innych czynników, jakie zastosuje Google. Zapewne wiele rzeczy publikowane jest dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, które już tak prężnie są wykorzystywane przez Google do uczenia się omijania przeszkód, a także Apple do tworzenia swoich usług, o czym informuje w swoim specjalnym blogu.

Przed sztuczną inteligencją ostrzega jednak Elon Musk - właściciel firm Tesla i SpaceX, który boi się, że to właśnie ona będzie powodem, przez który będziemy musieli opuścić Ziemię.

RadioZet.pl/AM

Oceń