Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google Glass powraca w nowej wersji dla biznesu

19.07.2017 12:30
xxx zet

Jeśli zastanawialiście się co stało się z tym projektem Google'a - uspokajamy. Firma ogłosiła właśnie powrót tego niezwykłego urządzenia w wersji dla przedsiębiorstw i sektora biznesowego.

Google Glass powraca w nowej wersji dla biznesu fot. Google

Google Glass Enterprise Edition to zupełnie nowa wersja urządzenia typu "smart-wearable", która zyskała sporo usprawnień w porównaniu do pierwszej wersji, którą przedstawiono w 2012 roku.

Dzięki nowym parametrom sprzętowym, zmniejszeniu wymiarów i wydłużeniu czasu pracy na baterii Glass Enterprise Edition idealnie sprawdzi się w przypadku tak wymagającego klienta, jakim są przedsiębiorstwa. Z nowych okularów mogą skorzystać takie zawody jak lekarze, magazynierzy, menadżerowie, a nawet nauczyciele.

glass1

Informacje wyświetlane na ekranie widocznym w prawym górnym rogu naszego spojrzenia mogą wyświetlać notatki, instrukcje wykonania danego zadania lub przypomnienia. Funkcja nagrywania dostępna w okularach umożliwi z kolei nagranie nam ważnego wydarzenia, którym będziemy chcieli podzielić się w celu konsulatacji lub do innych czynności.

Z tego rozwiązania korzysta już firma kurierska DHL, która zamówiła okulary dla swoich pracowników, by mogli odbierać w czasie rzeczywistym polecenia na temat rozmieszczania przedmiotów.

glass3

Firma cały czas rozwija oprogramowanie dla Google Glass, a nowe pomysły na ich wykorzystanie cały czas są testowane i wdrażane, lecz na wykorzystanie ich pełnego potencjału zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

A co z edycją przeznaczoną dla prywatnych konsumentów? Ta, rzekomo wciąż jest rozwijana, lecz musi minąć jeszcze trochę czasu zanim Google postanowi przedstawić "zredesignowaną" wersję urządzenia.

Zagłosuj

Czy gdyby Google Glass trafiły do oficjalnej sprzedaży, byłbyś zainteresowany ich nabyciem?

RadioZet.pl/AM

Oceń