Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google Maps poinformuje znajomych, że rozładował ci się smartfon

13.02.2018 11:07

Nowa aktualizacja Map Google wprowadzi kilka małych, lecz ciekawych nowości.

Google Maps poinformuje znajomych, że rozładował ci się smartfon fot. pexels

Serwis Android Police przeanalizował plik instalacyjny nowej wersji Google Maps na Androida, by znaleźć funkcje, nad którymi firma obecnie pracuje. Obecność kodu z tymi funkcjami oznacza, że praca nad nimi jest już blisko ukończenia i niedługo trafi do finalnej wersji dla wszystkich użytkowników.

Udostępnianie statusu lokalizacji i stanu baterii urządzenia

W wersji beta 9.71 Google Maps możemy znaleźć intrygującą funkcję udostępniania informacji o stanie naładowania naszego smartfona wraz z wysyłaniem informacji o naszej lokalizacji.
Jeśli więc jesteśmy z kimś umówieni, możemy przesłać mu dokładniejszy namiar na dane miejsca wraz z informacją o tym, że np. nasz smartfon ma jedynie 5% baterii. Odbierający taką wiadomość będzie więc wiedział, że ewentualna próba dodzwonienia się do nas może zakończyć się fiaskiem z uwagi na rozładowany smartfon.

Lepsze wsparcie dla komunikacji miejskiej

Google Maps już dobrze wspierają środki komunikacji miejskiej — rozpoznają linię, którą podróżujemy, a ponadto sprawdzimy, na jakim przystanku musimy wysiąść, by dotrzeć do celu. Wkrótce aplikacja ma jeszcze powiększyć się o funkcję zaznaczania naszych „ulubionych” przystanków, dzięki czemu szybciej znajdziemy poprawną trasę podróży.

Zagłosuj

Korzystasz z Google Maps jako nawigacji?

RadioZet.pl/androidpolice.com/AM

Oceń