Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google Maps pokaże rozkład stacji metra

09.06.2017 11:26

W Mapach Google zaczyna pojawić się nowa, przydatna opcja – rozkład stacji metra. Dzięki temu będzie można łatwo trafić do wybranego wyjścia.

Google Maps pokaże rozkład stacji metra fot. zrzut ekranu

Do tej pory Google Maps potrafiły tylko doprowadzić do wybranej stacji – teraz także pomogą zorientować się, z którego wyjścia skorzystać, żeby trafić do miejsca przeznaczenia.

Nowa funkcjonalność została na razie dostrzeżona na mapach z miast w Japonii i USA, z biegiem czasu zawita także i do innych krajów, w tym Polski.

Wszystko wskazuje na to, że nowa funkcja znajduje się jeszcze w fazie testowej – przedstawienie rozkładu stacji jest proste graficznie, można także pokusić się o dodanie do mapy oznaczeń wskazujących bezpośrednio dostępne wejścia.

Oprócz stacji metra w podobny sposób mogą być oznaczane także dworce kolejowe i autobusowe.

W Polsce trwają właśnie prace na uaktualnieniem zdjęć w Google Street View – samochody Google będą jeździć po naszym kraju do końca września 2017 roku. Ta usługa kończy właśnie 10 lat – z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie ciekawych i dziwnych zdjęć, jakie można było znaleźć zwiedzając świat – załapały się do niego także ujęcia z Polski.

Zagłosuj

Czy według Was to przydatna funkcja?

RadioZET.pl/MT

Oceń