Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google Maps pomoże Ci znaleźć zaparkowane auto

26.04.2017 11:14

Zapomniałeś, w którym miejscu zostawiłeś swój samochód? Nowa wersja mobilnego Google Maps ma pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Google Maps pomoże Ci znaleźć zaparkowane auto fot. Google

Nowa, przydatna funkcja w Google Maps zostanie wprowadzona wraz z aktualizacją dla mobilnej wersji aplikacji. Posiadacze urządzeń z Androidem lub iOS nie będą musieli już pamiętać, gdzie zostawili swoje auto - aplikacja zapamięta to za nas. Wszystko dzięki wykorzystaniu czujników w naszym smartfonie, GPS i sprytnej funkcji stworzonej przez programistów.

Posiadacze smartfona z Androidem, będą musieli przy wysiadaniu z auta użyć funkcji "zapisz parkowanie". Na mapie zostanie wtedy zostawiony znacznik, który później może się przydać. Ponadto możemy dodatkowo przypisać do danego miejsca zdjęcie, co jeszcze bardziej ułatwi proces odnalezienia samochodu.

Użytkownicy korzystający z urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Apple będą mieli nieco łatwiej - przy używaniu połączenia Bluetooth lub USB z systemem w samochodzie aplikacja będzie wiedzieć, kiedy wyjdziemy z auta i automatycznie zostawi odpowiedni znacznik na mapie.

Zagłosuj

Zdarza Ci się zapomnieć gdzie zaparkowałeś samochód?

Jeśli i Wy chcecie sprawdzić nową funkcję Google Maps w akcji, to możecie to zrobić pobierając aplikację ze sklepu Google Play lub AppStore bądź aktualizując mapy Google'a w swoim smartfonie.

RadioZet.pl/AM

Oceń