Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google Pixel Buds - słuchawki, które przetłumaczą rozmowę na żywo

05.10.2017 11:41

Pixel Buds to bezprzewodowe słuchawki, które zostały stworzone z myślą o nadchodzących smartfonach Google'a - Pixel 2 i Pixel 2 XL.

Google Pixel Buds - słuchawki, które przetłumaczą rozmowę na żywo fot. Google

Słuchawki Pixel Buds mogą wydawać się zwykłym akcesorium do słuchania muzyki lub prowadzenia rozmów głosowych dzięki połączeniu ze smartfonem, ale w rzeczywistości oferują znacznie więcej.

Połączenie Pixel Buds ze smartfonem Pixel 2 lub Pixel 2 XL, zaoferuje użytkownikom funkcjonalność znaną do tej pory jedynie z filmów science-fiction. Naciśnięcie na prawą słuchawkę headsetu bezprzewodowego umożliwia wydawanie poleceń głosowych asystentowi Google, ale prócz komend typu "odtwórz muzykę", "odbierz rozmowę", czy innych standardowych poleceń, możliwe jest wydanie polecenia tłumaczenia na żywo prowadzonej rozmowy, dzięki mocy sztucznej inteligencji w "chmurze" i zaawansowanym algorytmom nasłuchującym nasz głos.

Co ciekawe tłumaczenie rozmowy przy wykorzystaniu Pixel Buds może być prowadzone w dwóch kierunkach. Możemy albo mieć przesyłane tłumaczenie tego, co mówi nasz rozmówca do naszych uszu głosem asystenta Google lub mówić do słuchawek, a z naszego smartfona będzie dobiegać tłumaczenie w wykonaniu asystenta Google w języku zrozumiałym dla naszego rozmówcy.

Poniżej możecie zobaczyć pokaz możliwości, jak działa ta przełomowa technologia rodem z filmów sci-fi. Na tech-demo zaprezentowanym podczas konferencji Google wszystko działało perfekcyjnie, jednak działanie tej funkcji może zapewne mocno zależeć od jakości naszego połączenia z siecią.

Google zapowiada, że tłumaczenie będzie można wykonać na 40 różnych języków, w tym na język polski, więc wyjazd zagraniczny do kraju, w którym nie znamy języka, może stać się teraz dużo łatwiejszy.

Zagłosuj

Uważasz, że taka funkcjonalność przydałaby się w Twoim smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Słuchawki – jaki rodzaj słuchawek wybrać?

Oceń