Google Search Lite - popularna wyszukiwarka przejdzie "odchudzanie"

21.08.2017 09:20

Lżejszą wersję wyszukiwarki docenią użytkownicy posiadający słabsze połączenie internetowe lub starsze i mniej wydajne urządzenia.

Google Search Lite - popularna wyszukiwarka przejdzie "odchudzanie" fot. Google

Google Search Lite to specjalnie zaprojektowana aplikacja na urządzenia z systemem Android, której celem jest udostępnienie użytkownikom szybkiego i prostego dostępu do lokalnych informacji.

Dzięki niej nawet przy niewielkiej prędkości połączenia z Internetem możliwe będzie sprawne skorzystanie z takich funkcji jak informacje o pogodzie, przeczytanie wiadomości, skorzystanie z wyszukiwarki obrazów, użycie tłumacza Google, wyszukanie usług i sklepów w naszym otoczeniu, no i oczywiście skorzystanie z funkcji wyszukiwarki internetowej, wraz z systemem podpowiedzi.

google

Programiści Google przemodelowali tę aplikację tak, by zużywała na tyle mało transferu internetowego na ile to możliwe, a jednocześnie by nie zajmowała dużej mocy obliczeniowej smartfonów. Dzięki temu powinna działać również na bardzo tanich lub starszych urządzeniach (np. jak smartfony z Biedronki za ok. 150 zł). Użytkownicy, którzy posiadają niewielką ilość transferu internetowego w ramach abonamentu powinni więc się nią zainteresować, kiedy zostanie udostępniona w naszym kraju.

Aktualnie aplikacja Google Search Lite jest testowana wśród użytkowników z Indii. Oficjalnie jeszcze nie jest dostępna do pobrania z polskiej wersji sklepu Google Play. W sieci krąży jednak już jej instalator w postaci pliku APK, lecz należy go pobrać jedynie z zaufanych źródeł - instalacja aplikacji z nieznanych stron może bowiem skutkować wprowadzeniem na nasze urządzenie wirusów.

Zagłosuj

Jak często korzystasz z wyszukiwarki internetowej?

RadioZet.pl/AM

Oceń