Google Street View ze sporymi usprawnieniami. Usługę wspomoże sztuczna inteligencja

06.09.2017 15:50

W sierpniu Google wypuścił samochody wyposażone w nową technologią, która lepiej zarejestruje otoczenie na potrzeby cyfrowych map. 

Google Street View ze sporymi usprawnieniami. Usługę wspomoże sztuczna inteligencja

Dzięki Google Street View możemy nie tylko podróżować wirtualnie po ulicach na całym świecie, lecz również odbywać wycieczki po zabytkowych budynkach, muzeach i wielu innych miejscach na całym świecie. Po dość istotnych usprawnieniach technologicznych wprowadzanych do samego systemu przechwytywania widoków z tych miejsc korzystanie ze Street View ma być jeszcze bardziej komfortowe.

Google usprawnia między innymi system kamer umieszczanych na samochodach, które jadąc po wyznaczanych trasach robią zdjęcia okolicy. Zamiast dużego i masywnego systemu, składającego się z kilkunastu kamer, który trzeba było zamontować na dachu pojazdu, teraz wystarczą 2 szerokokątne kamerki. Ich dużo większa rozdzielczość, w połączeniu z zaawansowaną optyką i nowym algorytmom scalania przechwytywanych obrazów w widok 360 stopni sprawią, że materiały będą wyraźniejsze, a efekt końcowy będzie przyjemniejszy dla oka.

Sama aplikacja Street View również zyska wiele usprawnień, a jedną z nich ma być wprowadzony system sztucznej inteligencji, który pomoże nam w odnalezieniu poszukiwanego przez nas miejsca. Sztuczna inteligencja rozpozna nasze zapytania oparte na naszej mowie i przeszuka na podstawie ich analizy wszystkie dostępne w bazie Google Maps lokalizacje.

RadioZet.pl/AM

Oceń