Google będzie chronić przed spamem. Jak działa nowa opcja?

31.12.2018 19:33

Już wkrótce w Wiadomościach od Google pojawi się nowa, ciekawa funkcja. Zmęczeni spamem? Opcja ochrony przed spamem ma skuteczniej niż dotąd chronić użytkowników przed tego typu wiadomościami. Testy nowej funkcji rozpoczęto już jakiś czas temu - teraz ma stać się dostępna dla wszystkich.

Google będzie chronić przed spamem. Jak działa nowa opcja? fot. Shutterstock

Google: Ochrona przed spamem

Nowa opcja ma już niedługo stać się dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji Wiadomości od Google. Funkcja już jakiś czas temu zaczęła pojawiać się u wybranych użytkowników Androida, dzięki czemu w sieci opublikowano pierwsze zrzuty ekranu przedstawiające, jak ma działać najświeższe rozwiązanie giganta z Mountain View. 

google1 fot. Android Police

Spam w wiadomościach SMS to jeden z bardziej irytujących problemów, szczególnie, że ich nadawcy często wysyłają je z wielu numerów. Aby pomóc uporać się z tym zjawiskiem Google planuje zastosować o wiele bardziej precyzyjne metody identyfikowania podobnych wiadomości.

google2

Google walczy ze spamem

Użytkownicy, którzy mogą już korzystać z nowej funkcji otrzymają stosowny komunikat na temat jej dostępności. Potem jedyne, co trzeba będzie już zrobić to aktywować ją w ustawieniach. 

google3

2018 rok obfitował w wiele skandali związanych z nieuczciwymi praktykami takich gigantów jak Google, dotyczącymi prywatności danych użytkowników. Tym razem firma informuje więc od razu o tym, że aby ochrona przed spamem mogła działać skutecznie, konieczne jest przesyłanie informacji na temat otrzymywanych SMS-ów na serwery firmy. Jeśli to budzi już wasze obawy, uspokajamy - wśród przesyłanych danych nie znajdą się takie jak np. numery telefonów. 

RadioZET.pl/źródło:AndroidPolice/AG

Oceń