Google kończy z wyłącznością Google Earth dla Chrome'a

31.10.2017 13:51

To dobra wiadomość dla użytkowników korzystających z Firefoksa i innych przeglądarek internetowych.

Google kończy z wyłącznością Google Earth dla Chrome'a fot. Google

Uruchomienie Google Earth na innych przeglądarkach niż Google Chrome nie było do tej pory możliwe. Internetowa aplikacja wykorzystywała bowiem skrypty "Native Client", które są wspierane jedynie przez Chrome'a.

Google jednak zamierza mocno usprawnić internetowe narzędzie pozwalające na dostęp do trójwymiarowych map świata, a także innych planet i ciał niebieskich w Układzie Słonecznym.

Wszystko dzięki stworzeniu osobnej wersji Google Earth, która będzie działać w oparciu o WebAssembly - otwartego standardu dla aplikacji, który wciąż jest rozwijany i dopracowywany. Firma jednak uznała, że biblioteki te są już na tyle dojrzałe, że może dokonać bezpiecznego przeniesienia kodu.

WebAssembly jest wspierany zarówno przez Firefoksa, na którym Google pokazuje działanie wczesnej wersji nowego buildu aplikacji (na filmie znajdującym się poniżej), jak również na przeglądarkach Safari i Edge - domyślnych narzędzi na Mac OS i Windowsie 10.

Bardzo cieszy rozwój i otwarcie Google Earth na inne platformy. Google nie próżnuje i coraz częściej możemy dowiadywać się o poważnych zmianach na plus tego narzędzia - przykładowo kilka tygodni temu do aplikacji trafiła możliwość wirtualnego odwiedzenia niemalże każdej lokalizacji na Ziemi na twójwymiarowej mapie, a pod koniec zeszłego roku Google stworzyło osobną wersję narzędzia, które działa w wirtualnej rzeczywistości.

Zagłosuj

Z jakiej przeglądarki korzystasz na co dzień?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń