Google modyfikuje system wyświetlania wyników wyszukiwania

31.10.2017 09:28
xxx zet

Od teraz wyszukiwarka internetowa nie będzie zwracała uwagi na to, z jakiego adresu będziemy szukali wyników w sieci.

Google modyfikuje system wyświetlania wyników wyszukiwania fot. pexels

Według Google aż 20% wszystkich zapytań w ich wyszukiwarce internetowej dotyczy rzeczy specyficznych dla danej lokalizacji użytkownika. Firma postanowiła więc uprościć sobie i użytkownikom sposób, w jaki wyświetlane są wyniki wyszukiwania.

Od teraz, niezależnie od tego, z jakiego adresu internetowego wchodzimy na wyszukiwarkę Google - czy to Google.pl, Google.co.uk lub Google.com - to wyniki wyszukiwania będą powiązane z krajem lub lokalizacją, w której znajduje się użytkownik.

Przykładowo, jeśli wyjedziemy na urlop do Bułgarii, to nawet jeśli wejdziemy na naszą lokalną wersję Google.pl wyniki będą i tak sprofilowane dla Bułgarii. Po powrocie do Polski oczywiście wyniki ponownie będą wyświetlane dla polskich treści.

Omawiana zmiana jest już wprowadzona zarówno dla witryny internetowej Google, mobilnej aplikacji Google z wiadomościami, a także Map Google. Co ciekawe YouTube działa w ten sposób już od jakiegoś czasu, a użytkownicy raczej nie zauważyli drastycznych zmian i nie burzyli się na wprowadzoną modyfikację - czy będzie tak również i teraz?

Zagłosuj

Uważasz, że Google wprowadza dobrą zmianę?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń