Google odpowiada na pytanie „Jak naprawić". O co pytają Polacy?

05.09.2017 11:37

Najczęściej zadawanym na świecie pytaniem związanym z utrzymaniem domu w sprawności jest „jak naprawić toaletę” – w Polsce nurtują nas zupełnie inne problemy.

Google odpowiada na pytanie „Jak naprawić". O co pytają Polacy? fot. zrzut ekranu

Polskie „złote rączki” najczęściej chcą dowiedzieć się od Google jak naprawić okno. Drugim najpopularniejszym pytaniem jest „jak naprawić drzwi?”, trzecim zaś „jak naprawić ścianę?”.

Naprawa toalety, która dla świata jest problemem numer jeden, w Polsce znajduje się na szarym końcu listy – mniej zainteresowani jesteśmy tylko w sposobach napraw zlewu oraz gniazdka elektrycznego.

fot. zrzut ekranu

Oczywiście, w Google szukamy nie tylko informacji związanych z naprawą domowej infrastruktury – dzięki Google News Lab powstała strona, która prezentuje najczęściej wpisywane hasła z różnych dziedzin życia.

Koncentrujący się na życiu uczuciowym internauci pragną przede wszystkim dowiedzieć się, jak całować i jak zajść w ciążę. Popularnym pytaniem jest „jak zarobić pieniądze?” i „jak napisać życiorys”, internauci chcą także wiedzieć jak ugotować jajko i zrobić francuski tost.

fot. zrzut ekranu

Wśród pytań zadawanych Google najczęściej znalazła się prośba o instrukcje wiązania krawata oraz lekcje rysunku.

Najczęściej zadawane Google pytania można zobaczyć odwiedzając stronę „Jak naprawić toaletę”.

Zagłosuj

A Wy jakich porad najczęściej szukacie?

RadioZET.pl/MT

Oceń