Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google porzuca jedną z kluczowych funkcjonalności

28.07.2017 10:00

Z wyszukiwarki internetowego giganta zniknie funkcja Instant Search.

Google porzuca jedną z kluczowych funkcjonalności fot. pexels

W 2010 roku w wyszukiwarce internetowej Google pojawiła się funkcja, której zalety doceniało sporo użytkowników. Instant Search było zarówno szybkie i skuteczne - nie musieliśmy wpisywać całej frazy, by na bieżąco otrzymywać propozycje wyszukiwania. Gigant jednak postanowił teraz odejść od dostępnej obecnie funkcji na rzecz nowych rozwiązań.

Google-instant

W przypadku urządzeń mobilnych, ta funkcja zostanie całkowicie usunięta. Pole autouzupełniania wypełniało zwykle większą część ekranu, a Instant Search ładując coraz to nowsze wyniki pobierało transfer danych. Na wolniejszych urządzeniach funkcja potrafiła zawieszać wprowadzanie tekstu. Google woli zostawić użytkownikom wolną wolę w przypadku wprowadzanego tekstu, na rzecz wyświetlania wyników dopiero po wprowadzeniu odpowiedniej frazy.

Dzięki temu użytkownicy zobaczą wyniki swojego wyszukiwania szybciej, jak również Google zbierze więcej pieniędzy z wyświetlanych reklam.

W przypadku wyszukiwarki na komputerach osobistych Google wprowadzi nową wersję tej funkcji - sugerowane frazy wyszukiwania pojawią się pod polem na wprowadzanie tekstu. Ta zmiana spowoduje m.in. nasze dłuższe zostanie na stronie wyników, a także obejrzenie reklam wideo - dostępne w przypadku wyszukiwania informacji o filmach i serialach.

Zagłosuj

Będziesz tęsknić za funkcją "Instant Search"?

RadioZet.pl/AM

Oceń