Google pozwoli na usuwanie obiektów ze zdjęć

18.05.2017 09:48

Dzięki zaawansowanym algorytmom przetwarzania obrazu już wkrótce w aplikacji Google Photos będziemy mogli dokonać całkiem ciekawych sztuczek.

Google pozwoli na usuwanie obiektów ze zdjęć fot. pexels

Zapewne dość często zdarza nam się na szybko zrobić zdjęcie naszym smartfonem lub aparatem cyfrowym, podczas gdy jakiś element zasłania nam daną scenę.

Google zamierza dość mocno rozwijać możliwości swojej aplikacji Google Photos, a jedną z nich będzie wspomniane usuwanie niechcianych elementów ze zdjęć. Wystarczy wprowadzić zdjęcie, które będzie poddane tego typu obróbce aplikacji Google'a, a ta zajmie się całym procesem za nas niemalże automatycznie. Na przedstawionym poniżej zdjęciu widać efekty działania tego mechanizmu, który usunął z obrazu siatkę przez którą zrobiono zdjęcie.

google

Jak na razie Google przedstawiło drobną próbkę, bez przekazania większej ilości informacji, kiedy funkcjonalność trafi do naszych urządzeń. Nie wiemy również na dokładnie jakiej zasadzie się opiera - czy to funkcjonalność działająca offline, czy jednak takie zdjęcie musi trafić do chmury, gdzie AI Google'a zrobi całą magię. W każdym razie - przynajmniej na pokazanej próbce, wygląda to dobrze i pozostaje nam tylko czekać, aż będziemy mogli w ten sposób naprawić część wykonanych przez nas zdjęć.

Zagłosuj

Przydałaby Ci się taka funkcjonalność?

RadioZET.pl/AM

Oceń