Google przejmuje Apple. Żart wymknął się spod kontroli

11.10.2017 09:05

Agencja prasowa Dow Jones rozesłała do mediów informację o fuzji dwóch technologicznych gigantów – akwizycja Apple przez Google, opiewana na 9 mld dolarów, miała zostać uzgodniona  na krótko przez śmiercią Steve’a Jobsa.

Google przejmuje Apple. Żart wymknął się spod kontroli fot. materiały prasowe

W krótkiej notce wyjaśniono, że decyzja o zgodzie na przyjęcie za tak niską kwotę – Apple warte jest ponad 10 razy więcej – została zawarta w testamencie Jobsa. Pracownicy Google mieli już szykować się na przeprowadzkę do nowej siedziby twórców iPhone’a, a na prośbę o komentarz mieli powiedzieć „Jupi!”.

Informacja została usunięta po kilku minutach, a media poproszone o wstrzymanie się od jej publikacji. Jako powód pojawienia się fałszywego doniesienia podano „błąd techniczny”.

Wszystko wskazuje na to, że tekst o przejęciu był żartem pracowników testujących nowy system publikacji. Artykuł jakimś sposobem został potraktowany jako prawdziwy i rozesłany do współpracujących redakcji.

Szybka reakcja agencji – tekst był dostępny online tylko przez dwie minuty – zapobiegły rozprzestrzenieniu się wiadomości i doprowadzeniu do paniki na giełdzie.

Zagłosuj

Uwierzyłbyś w taką wiadomość?

RadioZET.pl/MT

Oceń