Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google stworzy najmocniejszego smartfona na rynku?

25.07.2017 12:27

Kolejny smartfon stworzony przez Google ma być pierwszym urządzeniem wyposażonym w układ Snapdragon 836.

Google stworzy najmocniejszego smartfona na rynku? fot. Tak może wyglądać Google Pixel 2

Pierwsza edycja smartfona Google Pixel cieszyła się sporym powodzeniem wśród recenzentów, jak i użytkowników na zagranicznych rynkach. Niestety urządzenia te nie trafiły do oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Jak informują pierwsze doniesienia nowy smartfon Google, ma być, jako pierwsze urządzenie na świecie, wyposażony w układ Snapdragon 836. Nie będzie to rewolucja w stosunku do układu 835, dostępnego chociażby w Samsungu Galaxy S8 lub następnej flagowej Nokii. Kilka wprowadzonych usprawnień może przekonać najbardziej wymagających użytkowników do wyboru urządzenia właśnie z tym układem.

snap836 fot. Qualcomm

Snapdragon 836 będzie około 10% wyżej taktowany niż model 835 - oznacza to, że osiągnie większe wyniki w testach syntetycznych, lecz w codziennym użytkowaniu raczej nie zauważymy znaczących różnic. Nowy układ ma jednak posiadać kilka innych usprawnień, w tym usprawnionej współpracy z aparatami, co może pomóc w kręceniu lepszej jakości wideo, a także szybszym i precyzyjniejszym wykonywaniu zdjęć. Poprzedni model Pixela znany był ze swojego rewelacyjnego aparatu, więc i tym razem Google może starać się o 1. miejsce na rynku w tej dziedzinie.

Mamy nadzieję, że Google zmieni swoją politykę lub znajdzie odpowiedniego dystrybutora i zobaczymy drugi model smartfona z linii Pixel na naszym rynku.

Zagłosuj

Chciałbyś wprowadzenia na polski rynek smartfonów Google'a?

RadioZet.pl/AM

Oceń