Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google stworzyło darmowe narzędzie do tworzenia muzyki. Efekty są imponujące

05.03.2018 14:00
xxx zet

Jeśli macie chwilę wolnego czasu, możecie spróbować swoich sił w tym niecodziennym narzędziu do tworzenia krótkich utworów muzycznych.

Google stworzyło darmowe narzędzie do tworzenia muzyki. Efekty są imponujące fot. RadioZet.pl/Google

Narzędzie „Song Maker” stworzone przez Google to czysta muzyczna rozrywka.

Dzięki prostemu interfejsowi, który pozwala na rysowanie tonów muzycznych, można stworzyć niezwykłe brzmienia. Użytkownik ma do wyboru kilka głównych instrumentów (gitara, dzwonki orkiestrowe, fortepian, syntezator), a także dwa dodatkowe, proste do ustawienia instrumenty, które nadają muzyce rytmu. 

Tak proste, a zarazem bogate w zawartość kreatywną, narzędzie z pewnością spodoba się dzieciom. Funkcja „rysowania muzyki”, tak jak my to zrobiliśmy na zdjęciu dostępnym powyżej, pozwoli nie tylko na zamianę napisów w dźwięki, lecz również wszelkie rysunki zwierząt i innych rzeczy. Kto wie, może dzięki temu narzędziu odkryte zostaną przyszłe talenty muzyczne? 

Dodatkowo kompozycję można zapisać i udostępnić innym do posłuchania za pośrednictwem linka wygenerowanego przez wbudowaną funkcję zapisu w narzędzie. Nasza propozycja utworu znajduje się tutaj — podoba Wam się? 

RadioZet.pl/AM

Oceń