Google tworzy Mapy dla słabszych urządzeń. Niestety brak wielu kluczowych funkcjonalności

14.12.2017 16:34

Czy warto rezygnować z pełnej funkcjonalności oryginału?

Google tworzy Mapy dla słabszych urządzeń. Niestety brak wielu kluczowych funkcjonalności fot. Google

Google Maps Go to kolejna po Files Go i Google Go odchudzona wersja aplikacji giganta internetowego przeznaczona dla słabszych smartfonów lub osób, które nie posiadają zbyt dużego limitu danych w swoim abonamencie.

Google Maps Go

Aplikacja została mocno "odchudzona" przez Google. Cały interfejs jak najbardziej wciąż przypomina mapy Google, lecz niestety nie znajdziemy tutaj wielu przydatnych funkcjonalności - niektóre z nich zarezerwowane są jedynie dla pełnoprawnej wersji aplikacji.

Google Maps Go jest aplikacją stworzoną dla urządzeń z systemem Android Go, czyli od podstaw stworzonym dla smartfonów o bardzo niskiej specyfikacji technicznej. Wprawdzie jeszcze tych urządzeń na rynku nie ma, to możemy z poziomu telefonu uruchomić aplikację przez przeglądarkę internetową. Na smartfonach zostanie uruchomiona przez wprowadzenie adresu google.com/maps

Google Maps Go niestety nie jest aplikacją do nawigacji, jak klasyczna wersja Map. Z jej pomocą znajdziemy odpowiednią trasę i wyznaczymy czas podróży, lecz na próżno liczyć, że wykorzystamy ją jako zastępstwo GPS. Dla wszystkich fanów tej aplikacji, jednak lepsza będzie klasyczna odsłona i tę polecamy jako tę domyślną formę korzystania z Google Maps. Dla innych wersja "Go" pozostanie jako ciekawostka lub po prostu szybka forma sprawdzenia map z poziomu przeglądarki.

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę technologiczną i odgadnij pierwotną cenę tych gadżetów:

Quiz. Ceny technologii fot. pixabay
Oceń