Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google tworzy cyfrową tablicę... za 17 tyś. zł!

24.05.2017 14:37

Google dołącza do klubu Microsoftu w tworzeniu niesamowicie drogich tablic cyfrowych, lecz trzeba przyznać, że ich możliwości są niesamowite.

Google tworzy cyfrową tablicę... za 17 tyś. zł! fot. Google

Tablica multimedialna Google'a nosi nazwę "Jamboard" i jest reklamowana jako idealne narzędzie do prezentacji multimedialnych na żywo, notatnik i potężny komputer w jednym.

Dzięki dużej przestrzeni roboczej - tablica jest de facto 55-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 4K można wiele na niej zapisać i równolegle wyświetlić, co na pewno się przyda w przypadku dużych projektów w firmach i tzw. burz mózgów.

Pytanie tylko czy warto wydawać na tego typu urządzenie aż 17 tysięcy złotych? W Stanach wyceniono Jamboarda na 4999$, plus należy opłacać 600$ rocznie, jeśli firma chce liczyć na wsparcie techniczne przy użytkowaniu urządzenia.

Na pewno tego typu tablica nie za szybko pojawi się w szkołach, gdzie już teraz można znaleźć podobnie działające, lecz sporo tańsze rozwiązania. Technologia ta jednak z czasem stanieje i stanie się bardziej powszechna, lecz biorąc pod uwagę ile kosztuje podobne rozwiązanie zaproponowane przez Microsoft - 9000 $ (ok. 34 tyś. zł), to Jamboard to iście okazja.

RadioZet.pl/AM

Oceń