Google upiększy zdjęcia podczas ich robienia

04.08.2017 13:41

Zdjęcia ze smartfonów będą wyglądać zdecydowanie lepiej – Google zamierza wykorzystać stworzony na MIT system, który potrafi dokonać retuszu podczas wykonywania fotki.

Google upiększy zdjęcia podczas ich robienia fot. kadr z wideo

Rozwiązanie, korzystające z mocy sztucznej inteligencji, ma analizować zapisywany obraz w czasie rzeczywistym i poprawiać go tak, jak rozbiłby to profesjonalny grafik.

Podkręcany ma być kontrast, jasność oraz nasycenie kolorów. Algorytmy dostały do przeanalizowania tysiące przykładów retuszów zdjęć dokonanych przez profesjonalistów i na tej podstawie wypracowały zasady, którymi kierują się podczas ulepszania zdjęć.

Rezultaty są spektakularne, jak można zobaczyć pod w drugiej połowie wideo:

Program ma być tak szybki, że jego działanie będzie dla użytkowników niezauważalne – zdjęcia po zrobieniu będą pokazywać się na ekranie smartfona od razu ulepszone. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie można spodziewać się wdrożenia takiej funkcji do aplikacji fotograficznej Google.

Na wiadomości dotyczące dostępności aplikacji pomagającej w zrobieniu idealnego selfie czekają z kolei miłośnicy wykonywania smartfonem autoportretów.

Zagłosuj

Korzystalibyście z takiego ulepszania zdjęć?

RadioZET.pl/MT

Oceń