Google wprowadza ważną zmianę w sklepie z aplikacjami

19.09.2017 12:15

Nowa funkcja na pewno spodoba się użytkownikom, którzy chcą pobierać aplikacje za pośrednictwem mobilnego internetu.

Google wprowadza ważną zmianę w sklepie z aplikacjami fot. Google / zdj. własne

Google rozpoczęło testowanie nowej funkcjonalności, która niedługo może na stałe zawitać do sklepu z aplikacjami na Androidzie. Chodzi tutaj o wprowadzenie na liście aplikacji w polu informacji na temat danego produktu, zamiast jego oceny wystawionej przez użytkowników, informacji na temat tego, ile dana aplikacja wymaga pobrania danych.

Dzięki temu użytkownicy, którzy na co dzień korzystają częściej z sieci mobilnej, zamiast połączenia z siecią Wi-Fi, będą mogli dokonywać wyboru aplikacji na podstawie ilości danych jaka jest wymagana do jej uruchomienia. Transfer danych w sieciach komórkowych często bowiem ogranicza się do kilku-kilkunastu gigabajtów, a pobranie paru gier zajmujących przykładowo 1-1,5 GB mogłoby dość szybko zużyć dostępny miesięczny transfer.

Najwyraźniej Google chce w ten sposób odejść od promowania aplikacji na podstawie ich ocen, które zwykle ograniczają się do wystawianych przez użytkowników maksymalnych lub minimalnych not na podstawie tego czy dana aplikacja lub gra działa użytkownikowi lub nie. Nowa funkcja również w większym stopniu zachęcałaby do poznania większej ilości szczegółów na temat aplikacji, w tym wspomnianej średniej ocen, która byłaby dopiero dostępna do sprawdzenia po wejściu w opis danego produktu.

Czy zmiana tego elementu pomoże w usprawnieniu działania aplikacji Google Play dla osób, które poszukują nowych aplikacji lub gier? Zapewne będziemy mogli się o tym sami przekonać już wkrótce.

Zagłosuj

Uważasz, że to dobra zmiana?

RadioZet.pl/AM

Oceń