Google zabezpiecza Chrome'a przed złośliwymi wtyczkami

19.07.2017 14:30

Koniec z dodatkami, które mogły służyć do przechwytywania wprowadzanych danych.

Google zabezpiecza Chrome'a przed złośliwymi wtyczkami fot. Google

Google rozpoczyna kolejny etap, mający na celu walkę z cyberprzestępcami, którzy wykorzystywali funkcjonalność wtyczek na nieświadomych użytkownikach, w celu przechwytywania wprowadzanych przez nich danych.

W wielu przypadkach zainstalowanie takiej złośliwej wtyczki mogło oznaczać przekazywanie cyberprzestępcom wszystkich informacji na temat naszych poufnych kodów dostępów do różnych witryn i usług.

google2

Jedną ze złośliwych wtyczek sprytnie nazwano "Google Docs" - czyli zupełnie tak, jak narzędzie online internetowego giganta służące do tworzenia dokumentów w chmurze. Google postanowiło wziąć sprawę w swoje ręce i już teraz wprowadzane jest odpowiednie rozwiązanie mające na celu eliminacje tej i innych wtyczek, które szkodzą bezpieczeństwu użytkowników. Przeglądarka pokaże od teraz komunikat o potwierdzeniu chęci instalacji danej wtyczki, w przypadku gdy jej nie rozpozna lub uzna za niebezpieczną - rozwiązanie proste, lecz skuteczne.

Złośliwe wtyczki od dawna są zmorą z którą muszą zmagać się użytkownicy przeglądarki Google Chrome - i to niezależnie od systemu. Zagrożeni do tej pory byli zarówno użytkownicy systemów z rodziny Windows, jak i MacOS.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się posiadać podejrzaną wtyczkę zainstalowaną w przeglądarce?

RadioZet.pl/AM

Oceń