Google zamyka swoją usługę na komputerach z Windows i Mac OS

11.09.2017 08:55

Aplikacja usługi Google Drive już wkrótce nie będzie dostępna do pobrania na komputery osobiste.

Google zamyka swoją usługę na komputerach z Windows i Mac OS fot. Google

Google ma większy plan na reorganizację swoich usług. Ostatnio nowy wygląd, jak i logo otrzymał najpopularniejszy serwis z materiałami wideo - YouTube. Teraz firma zaczęła robić porządki w usłudze oferującej użytkownikom prywatny dysk w chmurze.

Jeśli jesteście użytkownikami komputerowej aplikacji Google Drive, powinniście niedługo otrzymać odpowiedni komunikat informujący o zaprzestaniu dla niej wsparcia. Google wprowadza bowiem nowe wersje aplikacji, które mają usprawnić działanie synchronizacji naszych plików z wirtualnym dyskiem.

drive

Nowa aplikacja dla użytkowników indywidualnych

Już teraz możecie przesiąść się na nową aplikację, która będzie synchronizować Wasze dokumenty i inne pliki z Dyskiem Google. Aplikacja o nazwie "Kopia zapasowa i synchronizacja" dostępna jest do pobrania z oficjalnej strony usługi.

Nowa aplikacja umożliwia synchronizację wybranych folderów i ich zawartości, jak również pozwala przesyłać zdjęcia w oryginalnej (wykorzystującej część limitu dysku) lub pomniejszonej jakości (nieograniczona ilość).

Nowa aplikacja dla firm

Firmy zamiast klasycznej aplikacji otrzymają usługę o nazwie Drive File Stream. Nowa wersja aplikacji ma przyspieszyć dostęp do plików zapisanych na wirtualnym dysku, a także zmniejszyć zasoby, które są potrzebne na synchronizację firmowych plików i dokumentów.

Nowe usługi i odpowiadające im aplikacje będą wkrótce dostępne zarówno dla posiadaczy komputerów z systemami Windows, jak i Mac OS. Mobilne wersje aplikacji Google Drive wciąż będą działać bez zmian na systemach z Androidem i iOS.

Zagłosuj

Uważasz, że to dobra zmiana?

RadioZet.pl/AM

Oceń