Google zareaguje jeśli wykryje u nas oznaki depresji

28.08.2017 09:20

Dzięki ilości zbieranych danych przez tę wyszukiwarkę internetową, firma zdobyła dostatecznie dużo informacji, by wiedzieć jakimi zachowaniami w sieci cechują się osoby mogące posiadać depresję.

Google zareaguje jeśli wykryje u nas oznaki depresji fot. pexels

Google jako obecnie największa wyszukiwarka internetowa na świecie dziennie przetwarza miliardy zapytań od użytkowników. Narzędzie amerykańskiej firmy nie tylko monitoruje ogólnie całość ruchu, lecz również zachowania poszczególnych użytkowników - dzięki temu może na przykład dopasować wyświetlane reklamy do naszych zainteresowań. Taka troska może teraz okazać się przydatna, bowiem nowa funkcjonalność wyszukiwarki może dostrzec to, czego nawet mogą nie wiedzieć osoby z naszego otoczenia.

google_depresja fot. Google

Jeśli wykryte zostaną u nas zachowania typowe dla depresji - głównie zostanie to dostrzeżone na podstawie wprowadzanych przez nas fraz do Google, to wyszukiwarka przedstawi nam krótki kwestionariusz, który może być pierwszym krokiem do uświadomienia osobom cierpiącym na depresję swojego stanu i zachętą do skorzystania z profesjonalnej pomocy.

Google przy tworzeniu projektu współpracuje z psychologami z całego świata. Oczywiście wypełnienie wspomnianego formularza będzie dobrowolną decyzją użytkownika, lecz nawet tak niewielka "interwencja" może uratować sporo osób - na depresję na całym świecie cierpi bowiem ok. 350 milionów osób.

Zagłosuj

Uważasz, że Google powinno reagować w ten sposób na przypuszczenia u depresji u użytkowników?

RadioZet.pl/geekweek.pl/AM

Oceń