Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google zmienia Android Pay w Google Pay

21.02.2018 13:23
xxx zet

Google Pay to nowa nazwa dla usługi płatniczej oferowanej przez internetowego giganta. Nowości w porównaniu do Android Pay będzie bardzo dużo.

Google Pay zastępuje Android Pay fot. RadioZET.pl/AM

Polska jest bardzo nowoczesnym krajem w kwestii płatności mobilnych – z tego powodu Google wprowadził do nas Android Pay w listopadzie 2016 roku. Staliśmy się szóstym krajem na świecie, w którym uruchomiono tę usługę.

Android Pay pozwala na prowadzenie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona wyposażonego w moduł NFC – do aplikacji wprowadza się dane karty, które mają służyć do rozliczeń. Usługa spotkała się z ciepłym przyjęciem w Polsce.

Google Pay potrafi więcej, niż Android Pay

Google Pay ma oferować znacznie więcej, jako że wyszukiwarka integruje pod tą nazwą wszystkie usługi związane z finansami, jakie do tej pory oferowała, między innymi Google Wallet i Pay With Google.

Dzięki tej pierwszej możliwe jest przysyłanie pieniędzy bezpośrednio między użytkownikami aplikacji (na taką możliwość w Polsce przyjdzie nam jeszcze poczekać), druga ułatwia korzystanie z Google Pay jako metody płatności w sklepach (internetowych i stacjonarnych) oraz u usługodawców.

- Obecnie pracujemy nad uruchomieniem Google Pay we wszystkich produktach Google, żebyście zawsze mogli płacić w ten sam sposób, za pomocą kart zapisanych na swoim Koncie Google – niezależnie od tego, czy dokonujecie zakupu w Chrome, Sklepie Google Play czy poprzez inny produkt Google. Współpracujemy także z partnerami online i w sklepach stacjonarnych, więc już niedługo zobaczycie Google Pay na stronach internetowych, w aplikacjach oraz w swoich ulubionych sklepach i lokalach w każdej części świata. Już teraz możecie sprawdzić jak działa Google Pay w aplikacji Airbnb, a w ciągu najbliższych tygodni trafi do aplikacji iTaxi – przekonuje Google.

Google Pay ma ułatwiać zakupy na inne sposoby – z poziomu aplikacji będzie można na przykład sprawdzić, jakie sklepy akceptujące ten rodzaj płatności są w pobliżu oraz korzystać z programów partnerskich oferowanych przez sprzedawców.

Zagłosuj

Korzystasz z płatności smartfonem?

RadioZET.pl/MT

Oceń