„Gra o tron” niebezpieczna dla internautów

29.08.2017 12:37

Zainteresowanie serialem jest tak duże, że dużo osób bez zastanawiania klikało w linki obiecujące możliwość obejrzenia odcinków jeszcze przed premierą. Gdyby zrobili to w świecie „Gry o tron”, już dawno by nie żyli.

„Gra o tron” niebezpieczna dla internautów fot. materiały prasowe

Podstęp padł na podatny grunt – w internecie głośno mówiło się o ataku hakerów na HBO, w którym wykradzione miały zostać między innymi odcinki serialu na długo przed ich oficjalnymi premierami.

Oszuści rozsyłali więc spam, w którym obiecywali możliwość zapoznania się z pasjonującymi wydarzeniami z Westeros przed innymi – wystarczyło tylko kliknąć na link, który miał przekierować do odcinka, który nie miał jeszcze premiery.

W rzeczywistości zamiast dostępu do „Gry o tron” internauci otrzymywali niechciane złośliwe oprogramowanie, mogące na przykład wykraść dane logowania do internetowych serwisów transakcyjnych banków.

Wszelkie wiadomości pochodzące od nieznajomych należy traktować z ostrożnością, a nawet podejrzliwością – szczególnie, jeśli obiecują dać nam coś za darmo. W ten sposób minimalizujemy ryzyko zarażenia komputera wirusem.

Zagłosuj

Oglądacie Grę o tron?

RadiozET.pl/MT

Oceń