Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Grasz w te gry Blizzarda? Wkrótce niedostępne na Windows XP i Vista

21.02.2017 09:30

Blizzard kończy wsparcie dla systemów Windows XP i Windows Vista - poinformowała firma produkująca jedne z najpopularniejszych gier komputerowych. 

Grasz w te gry Blizzarda? Wkrótce niedostępne na Windows XP i Vista

W związku z ciągle implementowanymi do tych gier aktualizacjami Blizzard nie będzie mógł oferować wsparcia dla tych systemów.

Gry, które wkrótce nie będą działać na systemach Windows XP i Windows Vista to:

  • World of Warcraft
  • StarCraft 2
  • Diablo 3
  • Hearthstone
  • Heroes of the Storm

W oficjalnym ogłoszeniu zamieszczonym na forum battle.net, należącym do Blizzarda, możemy przeczytać następujące oświadczenie:

"W późniejszym okresie tego roku rozpoczniemy proces wstrzymywania wsparcia dla systemów Windows XP oraz Windows Vista w przypadku gier World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone oraz Heroes of the Storm. Microsoft zaprzestał obsługiwania tych wersji Windows w latach 2009 i 2012, ale jako że znaczna część odbiorców wciąż korzystała wówczas z tych systemów, nadal je wspieraliśmy. Jednak od czasu Visty miały miejsce trzy duże premiery kolejnych systemów Windows i obecnie większość naszych użytkowników korzysta z nowszych wersji."

Co zatem należy zrobić, jeśli będziemy chcieli wciąż grać w te tytuły Blizzarda na komputerze? Blizzard też ma na to odpowiedź:

"Po zaprzestaniu obsługi starszych systemów, gry nie będą na nich działać. Zachęcamy graczy, którzy wciąż ich używają do przejścia na nowszą wersję systemu. Będziemy przeprowadzać tę operację etapami, rozpoczynając od Diablo III w późniejszym okresie tego roku. Będziemy także informować o kolejnych aktualizacjach przed wprowadzeniem zmian do każdej z gier."

 

Najnowsza gra Blizzarda - Overwatch, w ogóle nie jest dostępna na tych systemach. Do jej uruchomienia wymagane jest bowiem posiadanie obsługi bibliotek DirectX 11, które są dostępne jedynie dla systemów Windows 7 i nowszych. Nie przeszkadzało jej to jednak odnieść ogromnego sukcesu - od jej majowej premiery Blizzard sprzedał już ponad 20 milionów egzemplarzy gry.

RadioZET.pl/battle.net/AM

Oceń