Groźne wypadki z akumulatorami w iPhone’ach. Salony ewakuowane, są ranni

11.01.2018 12:23

W salonach sprzedaży Apple w Zurychu i Walencji doszło do groźnych incydentów podczas wymiany akumulatorów w starszych iPhone’ach – sklepy musiano ewakuować, a pomocy udzielał personel medyczny.

Groźne wypadki z akumulatorami w iPhone’ach. Salony ewakuowane, są ranni fot. kadr z wideo

W obu przypadkach scenariusz rozwoju wydarzeń był taki sam – podczas wymiany akumulatora (po przyznaniu się Apple do spowalniania starszych modeli iPhone’ów z powodu wyeksploatowanych ogniw producent uruchomił program taniego zastępowania zużytych baterii nowymi) w telefonie przegrzewał się on tak bardzo, że dochodziło do samozapłonu.

Sklep wypełniany był przez gryzący dym, co powodowało konieczność ewakuacji sklepu. W Zurychu było to około 50 osób – klientów i pracowników. Wygląda jednak na to, że Apple przygotowało się na takie przypadki i personel został odpowiednio przeszkolony – akumulator przysypywany był natychmiast piaskiem, a wentylacja w sklepie podkręcana do najwyższych obrotów.

Dzięki temu w chwili przybycia służb (karetek, policji straży pożarnej) sytuacja była już opanowana. Wiadomo, że w Szwajcarii wypadek zdarzył się podczas wymiany akumulatora w iPhonie 6s Plus, co do incydentu w Hiszpanii brak jeszcze bliższych szczegółów.

W wyniku incydentu w Zurychu lekkie poparzenia odniósł pracownik salonu. Siedmiu osobom udzielono pomocy lekarskiej na miejscu, żadna nie była hospitalizowana.

Zagłosuj

Kupiłbyś iPhone'a?

RadioZET.pl/MT

Oceń