Gry komputerowe zamiast wojen. Pomysł polskiego posła

13.11.2017 16:28

Zamiast toczyć krwawe wojny, w których giną niewinni cywile, konflikty powinno się rozstrzygać za pomocą gier komputerowych – oświadczył Roman Kosecki, poseł PO.

Gry komputerowe zamiast wojen. Pomysł polskiego posła fot. kadr z wideo

Słowa padły podczas posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, na którym przyglądano się e-sportowi. Granie w gry komputerowe zostało oficjalnie uznane za „aktywność sportową” przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a polscy posłowie chcieli bliżej poznać sytuację rynku profesjonalnego współzawodnictwa w grach.

W naszym kraju od lat odbywają się zawody o najwyższej randze – podobnie będzie w 2018, gdy w katowickim spodku po raz kolejny rozegrane zostaną finały mistrzostw IEM.

Podczas analizowania sytuacji e-sportu w Polsce wskazywano między innymi właśnie na popularność grania wśród młodych ludzi, nieuchronności wprowadzenia e-sportowych dyscyplin na Igrzyska oraz niebezpieczeństwie odciągnięcia tym samym młodych pokoleń od sportów fizycznych.

Pojawił się także głos zdecydowanie wykraczający śmiało w przyszłość, proponujący zastąpienie wojen pojedynkami w grach komputerowych.

- Mam propozycję. Mam nadzieję, że nawet nie e-sport, ale w ogóle gry przełożą się na poważną politykę państwa. Na przykład wojenną. Jedno państwo usiądzie z drugim, wystawi swoich ludzie i będą na komputerach rozstrzygać, wirtualne wojska będą się biły. A normalni ludzie nie będą ginąć, będą sobie normalnie żyć i rozwijać swoją tężyznę. Zgłaszam taki pomysł – powiedział Roman Kosecki, poseł Platformy Obywatelskiej, znany piłkarz i sportowiec.

Zagłosuj

Która metoda rozwiązywania konfliktów jest lepsza?

RadioZET.pl/MT

Oceń