Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gwiezdne Wojny w VR i AR - ambitne plany Disney'a

17.07.2017 15:50

Po przejęciu LucasArts przez Disney'a fani Gwiezdnych Wojen mają powody do świętowania. Uniwersum otrzymuje nie tylko nowe filmy, lecz również zupełnie nowe doświadczenia, które będziemy mogli sprawdzić w naszych domach.

Gwiezdne Wojny w VR i AR - ambitne plany Disney'a fot. Lenovo

Disney ma wielkie plany na temat dalszego rozwoju marki, jaką są Gwiezdne Wojny. Nowoczesne technologie są świetną szansą na przeniesienie doświadczeń znanych z filmów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Zagłosuj

Podobają Ci się nowe filmy z uniwersum Gwiezdnych Wojen?

Jednym z zapowiedzianych przez Disney'a nowych projektów nad którym obecnie trwają prace jest Star Wars: Jedi Challenges AR. Dzięki współpracy z firmą Lenovo, która ma zaprojektować specjalny hełm pozwalający na wyświetlanie tego typu materiałów, a także wykrywający ruch miecz świetlny, możemy doczekać się wirtualnej rozgrywki w świecie, który był "dawno, dawno temu, w odległej galaktyce...".

Poza materiałem wideo, który możecie obejrzeć poniżej niestety nie przekazano więcej szczegółów.

W ramach tego projektu rozwijana jest jeszcze gra "Holochess", czyli holograficzne szachy, które być może kojarzycie ze starej trylogii Gwiezdnych Wojen. Na pokładzie Sokoła Millenium właśnie w tę grę pojedynkował się Chewbacca wraz z C-3PO i nam też przyjdzie przekonać się jak to jest w nią zagrać.

sw

Wirtualne gogle sygnowane gwiezdno-wojennymi atrakcjami wraz z cyfrowym mieczem świetlnym mają być już wkrótce dostępne w sprzedaży, lecz to nie wszystkie atrakcje jakie szykuje Disney dla fanów. W planach jest jeszcze wiele produktów, które zadebiutują na rynku, dzięki współpracy z partnerami zewnętrznymi. Jednym z nich będzie druga część gry z serii Battlefront, w której będziemy mogli wcielić się w wojowników stojących po stronie Rebelii lub Imperium, by stoczyć wielkie, wieloosobowe bitwy.

Zagłosuj

Cieszysz się z takiego rozwoju marki Gwiezdnych Wojen?

RadioZet.pl/AM

Oceń