HTC, Motorola, Samsung i LG wyśmiewają praktyki Apple

02.01.2018 13:19

Producenci chwalą się, że nie zaniżają wydajności swoich starszych urządzeń, jak czyni to Apple.

HTC, Motorola, Samsung i LG wyśmiewają praktyki Apple fot. pixabay

Gdy na jaw wyszła informacja, że Apple zaniża wydajność starszych modeli iPhone'ów, w sieci zawrzało. Producent tłumaczy, że robi to w trosce o użytkowników - starsze ogniwa posiadają mniejszą pojemność, więc by urządzenia mogły tak samo długo pracować na baterii, zmniejszana jest wydajność sprzętu, a tym samym jego zapotrzebowanie energetyczne.

Nie wszyscy jednak zgadzają się z takimi działaniami Apple - gdy ta informacja wyszła na jaw przeciwko amerykańskiemu producentowi elektroniki od razu złożono tysiące pozwów.

Konkurencja jednak nie śpi i wyśmiewa praktyki Apple. Firmy takie jak HTC, Motorola, Samsung i LG, które produkują konkurencyjne dla iPhone'a smartfony, postanowiły skorzystać na zamieszaniu wokół Apple, by wypromować swój sprzęt.

Firmy te informują, że nigdy nie praktykowały, ani nie będą stosować takich metod. Ich zdaniem przedłużenie żywotności urządzenia na baterii kosztem jego wydajności nie jest dobrą drogą. Ich klienci mogą więc liczyć na maksymalną wydajność podzespołów w ich urządzeniach nawet po kilku latach od zakupu.

Zagłosuj

Która z metod jest według Ciebie lepsza?

RadioZet.pl/AM

Oceń