Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hakerzy wykradli z Microsoftu listę niezałatanych błędów

18.10.2017 12:34

Microsoft prowadzi bazę danych, w której znajdują się informację o wszystkich wykrytych i nienaprawionych błędach w Windows. Dokładny spis udało się wykraść hakerom

Hakerzy wykradli z Microsoftu listę niezałatanych błędów fot. materiały prasowe

Zdarzenie przez długi czas było utrzymywane w tajemnicy – doszło do niego jeszcze w 2013 roku. Internetowi przestępcy dokonali wtedy udanych ataków na wiele technologicznych przedsiębiorstw, takich jak Apple, Facebook czy Twitter.

Lista niezałatanych błędów to dla przestępców bardzo cenna zdobycz – twórcy złośliwego oprogramowania dostali podane na tacy sposoby na ominięcie zabezpieczeń Windows i wyrządzenie szkód na komputerach.

Po odkryciu włamania Microsoft zintensyfikował prace nad łatkami mającymi naprawić opisane w bazie błędy – zajęło to jednak kilka miesięcy, podczas których użytkownicy Windows pozostawali znacznie bardziej narażenie na ataki.

Microsoft monitorował, czy odnotowywane na świecie próby włamań do systemu Windows wykorzystywały wykradzione informacje o błędach –z raportu wynika, że nie udało się dostrzec takiego powiązania.

Po zdarzeniu Microsoft zmienił sposób przechowywania i zabezpieczenia informacji o lukach w Windows i innych swoich produktach.

Zagłosuj

Jak często aktualizujecie system?

RadioZET.pl/MT

Oceń