HomePod - Apple zapowiedziało zupełnie nowe urządzenie

06.06.2017 09:20

HomePod nie będzie kolejnym urządzeniem Apple z literką "i" na początku, lecz jak najbardziej będzie pasować do całego ekosystemu produktów firmy.

HomePod - Apple zapowiedziało zupełnie nowe urządzenie fot. Apple

HomePod - czym jest nowe urządzenie Apple

Apple HomePod to potężny głośnik, a raczej zestaw głośników wbudowanych w jedno urządzenie, o charakterystycznym bryłowatym kształcie. Jako smart-głośnik zapewni nam dostęp do naszej muzyki w iTunes i asystentki AI Siri.

HomePod - potężny głośnik i bogate podzespoły

Specjalnie zastosowana technologia wewnątrz urządzenia pozwala na osiągnięcie dużych możliwości w kwestii dźwięku. Konstrukcja urządzenia składa się z 7 głośników wysokotonowych rozłożonych w okręgu tak, by dźwięk rozchodził się we wszystkich kierunkach. Na górze znajdziemy sub-woofer, który zadba o miły i przyjemny dźwięk o niskich tonach.

homePod_specs

Urządzenie zostało również wyposażone w zestaw 6 mikrofonów, które zadbają o wyłapanie naszego głosu i oddzielenie go od dźwięków otoczenia, tak by nasze komendy głosowe mogły zostać rozpoznane przez asystentkę Siri. AI wspomagane jest specjalnym procesorem Apple A8, który pozwoli na odpowiednie sterowanie możliwościami smart-głośnika i łączność z AI w chmurze.

Na górze umieszczono również specjalny panel dotykowy, który umożliwia sterowanie różnymi funkcjami głośnika - zwiększymy poprzez konkretne gesty lub stuknięcia głośność dźwięku, włączymy następny utwór, a nawet zobaczymy na wyświetlaczu LED czy Siri nas słucha.

HomePod - cena i premiera w Polsce

Apple HomePod będzie dostępny w sprzedaży dopiero od grudnia tego roku. Premiera odbędzie się stosunkowo późno zapewne ze względu na potrzebę wcześniejszego wdrożenia nowej wersji systemów Apple - iOS 11 i MacOS High Sierra.

Oficjalna cena HomePoda w Polsce nie jest jeszcze znana, lecz urządzenie na pewno nie będzie najtańszym z trójki smart-głośników dostępnych na rynku (są konkurencyjne Google Home i Amazon Alexa). W Stanach Zjednoczonych HomePod został wyceniony na 349 $, czyli według "apple'owego przelicznika" ok. 1750 złotych.

Niestety wpis o HomePodzie nie znalazł się na polskiej stronie apple.com, co oznacza, że prawdopodobnie z uwagi na brak obsługi polskiego głosu przez Siri, nie doczekamy się premiery urządzenia w Polsce, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Zagłosuj

Kupiłbyś HomePoda, gdyby był dostępny w polskiej dystrybucji?

RadioZet.pl/AM

Oceń