Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Huawei planuje wejść na rynek laptopów? Wyciek nowych urządzeń

12.04.2017 10:06

Z uwagi na to, że Huawei w zeszłym roku wypuściło już jedno urządzenie bazujące na Windows 10 (Matebook), to nadejście nowszej wersji nie powinno nikogo dziwić, ale wprowadzenie 3 nowych, różnych urządzeń pozytywnie zaskakuje.

Huawei planuje wejść na rynek laptopów? Wyciek nowych urządzeń fot. Huawei

Dzięki przeciekom opublikowanym przez evleaks dowiedzieliśmy się, że Huawei ma w planach wypuszczeni nowej serii MateBook'ów. Urządzenia nosiłyby nazwy MateBook D, E i X, a różnice między nimi nie odnosiłyby się do jedynie do ich specyfikacji technicznej - każdy z nowych MateBook'ów byłby bowiem zupełnie inną konstrukcją.

Nowe MateBooki również będą urządzeniami z Windows 10 na pokładzie, jednak ich unikalne konstrukcje pozwolą na dopasowanie ich do określonych wymagań odbiorców.

matebook_e

MateBook E to urządzenie, która miałoby być zastępstwem dla "klasycznego MateBooka" z zeszłego roku. Konstrukcja to tablet wyposażony w pokrowiec, który dodaje do niego klawiaturę i podstawkę. Jeśli chodzi o parametry techniczne to MateBook E będzie mógł się pochwalić ekranem 12" o proporcjach 3:2, a także procesorem i7 z nowej serii Kaby Lake.

matebook_d

Drugie z planowanych urządzeń to MateBook D - laptop konwertowalny ze specjalnym zawiasem, który pozwala na odchylenie ekranu o 360 stopni. Wyświetlacz to 12,5" i proporcje 16:9 (a więc bardziej klasyczne parametry niż w przypadku MateBook E), a w środku najprawdopodobniej również znajdziemy procesor i7 z nowej serii Kaby Lake.

matebook_x

MateBook X to z kolei klasyczny notebook. Huawei jednak celuje w nim również na dużą mobilność, a więc otrzymamy tutaj ekran o przekątnej 12,5" i proporcjach 16:9. Taka klasyczna konstrukcja zapewne pozwoli na zastosowanie lepszego układu klawiatury, a być może również sprawniejszego układu chłodzenia i pojemniejszej baterii.

Huawei odnosi całkiem duże sukcesy na rynku urządzeń mobilnych. Ich urządzenia, może nie tyle znane są z innowacyjności, lecz na pewno należy im przyznać, że posiadają wydajne podzespoły i wysoką jakość materiałów za odpowiednią cenę. Firma wchodząc na rynek komputerów PC może więc odnieść spore sukcesy, o ile wraz z designem również wprowadzi jakość. Nowe MateBooki być może zadebiutują na rynku jeszcze w tym roku, lecz po więcej szczegółów należy czekać na oficjalną zapowiedź.

Zagłosuj

Byłbyś zainteresowany kupnem MateBooka?

RadioZet.pl/evleaks/AM

Oceń