Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Huawei wbił Apple bolesną szpilę rozdając właścicielom iPhone’ów powerbanki

24.09.2018 15:53
xxx zet

„Oto bank energii. Będziesz go potrzebował” – taki podpis znalazł się na pudełkach powerbanków rozdawanych przez Huawei osobom czekającym od ponad doby na możliwość zakupu nowego iPhone’a Xs. W telefonie Apple zastosowano mało pojemny akumulator.

powerbank fot. Huawei

Podczas gdy w świecie smartfonów z Androidem standardem stają się akumulatory o pojemności nawet 4 000 mAh, Apple w swoich najnowszych konstrukcjach – iPhonie Xs, Xs Max i Xr – zdecydowało się na zastosowanie tańszych i mniej wydajnych ogniw.

W iPhonie Xs znalazł się akumulator o pojemności 2658 mAh, w iPhonie XS Max zaś (największym telefonie zrobionym do tej pory przez Apple) zastosowano ogniwa 3174 mAh. Sprawia to, że podczas codziennego użytkowania energii będzie ubywać w błyskawicznym tempie – na ten problem konstrukcji Apple postanowił zwrócić uwagę Huawei. 

Huawei rozdawał powerbanki kupującym iPhone’y – będą ich potrzebowali

huawei_powerbank_apple_02

Fani iPhone’ów są w stanie zrobić naprawdę dużo, żeby tylko jak najszybciej kupić sobie nowy model telefonu. W Singapurze przed salonem amerykańskiego producenta kolejka ustawiła się ponad dobę przed rozpoczęciem sprzedaży.

Do koczujących na ulicach przyszłych właścicieli iPhone’ów wyszli przedstawiciele Huawei, nie próbując odwieść ich od decyzji zakupowej, lecz rozdając im banki energii z napisem „Będziesz tego potrzebować”. Sprezentowano 200 sztuk banków energii 10 000 mAh o wartości około 80 dolarów każdy.

Czy ten przejaw trollingu wpłynie na postrzeganie iPhone’ów przez ich właścicieli – nie wiadomo. Dzięki akcji Huawei o małej pojejemności ogniw stosowanych przez Apple dowiedział się jednak cały świat – a o to przede wszystkim chodziło chińskiemu producentowi.

Zagłosuj

Na co patrzysz kupując smartfona?

RadioZET.pl/MT

Oceń