Huawei wyprzedziło Apple - chińska firma 2. na świecie na rynku smartfonów

07.09.2017 15:30

Przez dwa miesiące z rzędu chińska firma wyprzedziła sprzedaż Apple, znajdując się na 2-gim miejscu w kwestii sprzedaży smartfonów.

Huawei wyprzedziło Apple - chińska firma 2. na świecie na rynku smartfonów fot. Huawei

Badania przeprowadzone przez firmę Counterpoint wykazują, że zarówno w czerwcu, jak i lipcu tego roku chiński producent sprzętu Huawei wyprzedził amerykańskiego giganta - Apple na liście udziału w globalnej sprzedaży smartfonów.

Jak widać na poniższym wykresie Apple już wcześniej dwukrotnie spotykał wartością Huawei, podczas gdy Samsung ucieka walczącym o drugą pozycję markom. Ostatnie miesiące jednak mocno obniżyły sprzedaż iPhone'ów, a to zapewne ze względu na zewsząd dochodzące wieści o kolejnych modelach urządzeń z iOS, które mają być sporym przełomem na rynku elektroniki.

counterpoint_2 fot. Counterpoint

Czerwiec i lipiec w każdym razie pozwolił Huawei wynieść się ponad wyniki Apple. Sprzedaż urządzeń pod marką Huawei i Honor pozwalają chińskiej firmie na zajęcie wielu grup docelowych, do których droższe produkty Apple nie są w stanie dotrzeć. Do tego mocna reklama Huawei - co można zauważyć również i w naszym kraju, w połączeniu z niesamowitymi wynikami w Chinach, pozwalają marce cieszyć się historycznymi wynikami.

RadioZet.pl/Counterpoint/AM

Oceń