Hykker Chrono 3 - tani smartwatch z Biedronki. Czy warto? [Recenzja]

16.11.2017 11:26

Hykker Chrono 3 to tani smartwatch, który 13 listopada pojawił się w ofercie sklepów Biedronka. Co oferuje urządzenie, które kosztuje 89,90 zł i czy warto wydać na nie taką kwotę? 

Hykker Chrono 3 - tani smartwatch z Biedronki. Czy warto? [Recenzja] fot. Hykker

Pierwsze wrażenia

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy po otworzeniu pudełka z Hykker Chrono 3 to jego jakość wykonania. Urządzenie wygląda na solidnie spasowane, a materiały są przyjemne zarówno dla oka, jak i w dotyku. Smartwatch założony na rękę wygląda po prostu jak sportowy zegarek, a do tego można wybrać wersję kolorystyczną - dostępne są czarna, czarno-czerwona (tę dostaliśmy do recenzji) i szaro-niebieska.

Po uruchomieniu zegarka byliśmy również zaskoczeni jakością jego wyświetlacza. Mały ekranik ukryty jest za okrągłą tarczą zegarka, co bardzo ładnie się prezentuje. Na pudełku dostrzegliśmy informację, że ekran LCD o przekątnej 1,22" posiada rozdzielczość 240 na 240 pikseli, co w zupełności wystarcza jak na tego rozmiaru urządzenie. Kolory na nim są odpowiednio nasycone, czerń jest czarna, a do tego treści na nim wyświetlane są dobrze widoczne przy świetle zewnętrznym.

122 fot. radiozet.pl

Zegarek z funkcjonalnością telefonu

Tak w skrócie można opisać to, co Hykker Chrono 3 potrafi. W urządzeniu można zaimplementować kartę SIM wraz z kartą MicroSD. Nie ma więc problemu z wykonywaniem lub odbieraniem z poziomu smartwatcha połączeń głosowych lub odbieraniem i pisaniem wiadomości SMS i to bez połączenia ze smartfonem po Bluetooth.

Osoby, które nie posiadają dodatkowej karty SIM, zawsze mogą wykorzystać standardowe połączenie Bluetooth ze smartfonem do zarządzania połączeniami i powiadomieniami.

Multimedialne funkcje Hykker Chrono 3

Najpierw wspomnimy w tym dziale o samej funkcji zegarka, bo czym byłby smartwatch, gdyby nie ona. Po odblokowaniu urządzenia przyciskiem umieszczonym z boku na ekranie pojawi nam się jedna z trzech przyjemnych tarcz zegara, pokazująca aktualną godzinę i datę. Użytkownik ma możliwość zmiany tarczy poprzez dotknięcie ekranu dotykowego. Szkoda, że producent nie postanowił wgrać na urzadzenie więcej tarcz zegarka - na pewno uatrakcyjniłoby tę funkcjonalność dla osób, którym domyślne trzy nie przypadną do gustu.

12333 fot. radiozet.pl

Wśród zastosowań multimedialnych Hykker Chrono 3 posiada między innymi aparat, który został umieszczony tuż nad ekranem zegarka. Sądziliśmy, że z jego pomocą uda się zrobić chociaż znośnie wyglądające selfie, ale niestety jego kąt pola widzenia jest zbyt mały, by ująć pełną twarz osoby, która zegarek ma nałożony na rękę. Jako szpiegowska kamera też na nic raczej się nie przyda ze względu na swoją bardzo niską rozdzielczość, która sprawia, że wszystko jest rozmyte i pozbawione detali nawet oglądane na małym ekranie smartwatcha.

Prócz tego smartwatch umożliwia słuchanie muzyki przez wbudowany odtwarzacz wspierający pliki AAC i MP3 lub poprzez streamowanie dźwięku przez Bluetooth ze smartfona. Jakość głośnika w nim zastosowanego mocno nas zaskoczyła i wprawdzie nie gra na poziomie flagowych smartfonów, lecz dźwięk wydobywający się z niego jest przyjemny dla ucha i można ustawić go na całkiem sporą głośność.

Hykker Chrono 3 posiada również kilka funkcjonalności fitnessowo-zdrowotnych - licznik kroków i monitor snu, które raczej są ciekawostką, niż faktycznie działającymi funkcjami (liczenie kroków i jakości snu dokonywane jest raczej "na oko" i posiada dużą granicę błędu). Natomiast atrakcyjną aplikacją okazał się alarm bezruchu, który pozwala nam wysyłać powiadomienia przypominające od wstaniu od biurka i zmienieniu naszej aktywności.

Podsumowanie

Hykker Chrono 3 to solidny smartwatch dla niewymagających osób. Świetnie sprawdza się w roli zegarka, a funkcje multimedialne w nim są, lecz nie polecalibyśmy kupowania go właśnie ze względu na nie. Zegarek nie sprawia wrażenia taniego sprzętu, lecz jego system mógłby być bardziej dopracowany przez producenta - cieszy umieszczenie w nim polskiej wersji, a więc jego użytkownicy nie powinni mieć problemów z poruszaniem się po jego funkcjonalnościach.

Za stosunkowo niską cenę 89,90 zł otrzymujemy więc całkiem solidny pakiet, lecz bardziej wymagającym użytkownikom zalecamy poszukanie czegoś z wyższej półki cenowej. Brak większej ilości funkcji może być bowiem dla nich pewnym rozczarowaniem.

Zagłosuj

Kupujesz tanią elektronikę?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń