Hykker Gaming Master FX z Biedronki. Warto kupić?

16.11.2017 18:00

Czy może być lepszy prezent dla gracza, niż sprzęt pozwalający mu wygodniej i skuteczniej grać? Zestawy gamingowe to prawdziwy hit prezentowy, a my przyglądamy się chyba najtańszemu z nich, kosztującemu 59,90 zł Hykker Gaming Master FX z Biedronki. Jest tani, ale czy dobry?

Hykker Gaming Master FX z Biedronki. Warto kupić? fot. RadioZET.pl/MT

Zestaw składa się z dwóch elementów – multimedialnej klawiatury z kolorowym podświetleniem oraz gamingowej myszy o agresywnym wyglądzie i bojowo zmieniających się kolorach.

Oba kontrolery zostały wyposażone w długie (160 cm dla klawiatury i 150 cm dla myszy) kable w oplocie i solidnie wyglądające wtyczki USB.

Mysz może działać z czułością od 800 do 2400 DPI – do przełączania się pomiędzy poszczególnymi trybami pracy (producent przygotował ich łącznie 4) służy przycisk znajdujący się za rolką do przewijania.

fot. RadioZET.pl/MT

Mysz wyposażona jest ponadto w dwa klawisze znajdujące się pod kciukiem. Kontroler przeznaczony jest dla osób praworęcznych – tylko tacy użytkownicy będą mogli z niej wygodnie korzystać.

Najmocniejszą stroną myszki wchodzącej w skład zestawu Hykker Gaming Master FX jest jej wygląd. Agresywny kształt i zmieniające się płynnie kolory (mysz może ich wyświetlić siedem różnych) wygląda jak żywcem wyjęty z wyobrażeń nastolatków o tym, jak powinien wyglądać sprzęt do gier.

Klawiatura, jak zaznaczył sam producent, nie ma ambicji by być postrzegana jako gamingowa. Jej głównym zadaniem jest ułatwienie korzystania z wybranych funkcji komputera dzięki akcjom wywoływanym przez dodatkowe 10 klawiszy ulokowanych na brzegach kontrolera.

Pięć z lewej strony odpowiada za uruchomienie klienta e-mail, przeglądarki internetowej, eksploratora plików, kalkulatora oraz za całkowite wyciszenie dźwięku. Przyciski z prawej strony pozwalają na zarządzanie odtwarzanymi multimediami (start/pauza, przejście do poprzedniego lub kolejnego utworu) oraz regulację głośności.

fot. RadioZET.pl/MT

Hykker zdecydował się na wyróżnienie jaskrawym kolorem klawiszy „WASD”, odpowiedzialnych za poruszanie się w większości gier, oraz przycisków kierunkowych – to ukłon w stronę graczy.

Drugim skinieniem głowy w ich kierunku jest możliwość włączenia jednolitego podświetlenia – wybierać można pomiędzy kolorem czerwonym, niebieskim i fioletowym. Służy do tego przycisk oznaczony żarówką, znajdujący się pomiędzy prawym altem i klawiszem menu.

Klawiatura jest bardzo lekka, przez co łatwo można ją przypadkiem przesunąć, co może dawać się we znaki szczególnie podczas gorących potyczek w grach. Największą wadą klawiatury z zestawu Hykker Gaming Master FX jest jej jakość wykonania – można trafić na klawisze, które będą blokować się, jeśli nie zostaną naciśnięte bezpośrednio od góry.

Czy warto kupić Hykker Gaming Master FX? Jeśli ma to być prezent dla zapalonego gracza, warto pomyśleć o dołożeniu pieniędzy i postawieniu na zestaw, w którym nie tylko mysz, lecz także i klawiatura będzie gamingowa.

fot. RadioZET.pl/MT

Hykker Gaming Master FX jet przeznaczony raczej dla osób, które nie grają często ani nie myślą o karierze e-sportowej, a wystarczy im drapieżny wygląd myszki oraz możliwość podświetlenia klawiatury.

RadioZET.pl/MT

Oceń