IEM Katowice 2018 będzie transmitowane przez TVP Sport

23.02.2018 14:43
xxx zet

TVP Sport wykupiła wyłączne prawa do pokazywania transmisji turniejów e-sportowych rozgrywanych w ramach Intel Extreme Masters, ESL One i ESL Mistrzostw Polski. Pierwsze transmisje obejmą zawody Major Dota 2 i PUBG Invitational, którymi w dniach 24-25 lutego zaczyna się IEM 2018.

TVP Sport będzie pokazywać turnieje e-sportowe fot. materiały prasowe

Transmisje z zawodów rangi IEM 2018 oglądają miliony graczy, korzystają z przygotowanych transmisji na żywo w internecie na Twitchu oraz Facebooku.

TVP Sport zamierza pokazywać zmagania najlepszych światowych e-sportowców nie na głównej antenie (tam znajdą się skróty i najważniejsze informacje), lecz na swojej stronie internetowej, aplikacji mobilnej oraz kanale w serwisie YouTube.

Podczas drugiego weekendu IEM 2018, z finałami rozgrywek CS:GO i StarCraft II, relacje będą pokazywać się również na antenie TVP Sport.

- Telewizja Polska pokaże setki godzin najważniejszych transmisji esportowych w swoich kanałach internetowych – stronie sport.tvp.pl, aplikacji mobilnej TVP Sport, na kontach Facebokowych (TVP Sport i TVP Esport) oraz na YouTube. Nie zabraknie relacji z najważniejszych wydarzeń na antenie TVP Sport – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zaangażowanie TVP Sport w pokazywanie turniejów e-sportowych nie skończy się na IEM 2018 – stacja zamierza także transmitować cykliczny program „Esport weekly” oraz audycje ze skrótami wszystkich imprez realizowanych przez ESL. Wszystkie będą dostępne oczywiście w języku polskim.

ESL, organizator IEM 2018 oraz innych rozgrywek e-sportowych na całym świecie (w tym w Polsce), jest szczególnie zadowolone z decyzji TVP Sport o transmitowaniu relacji z rozgrywek z ESL Mistrzostwa Polski.

- Jest to historyczny moment dla polskiego esportu, bowiem ESL Mistrzostwa Polski zostają pierwszą ligą w Polsce, której rozgrywki emituje telewizja. TVP Sport otrzymało wyłącznie prawa do transmisji telewizyjnej. Mecze będzie można oglądać także w internetowym serwisie TVP Sport, natomiast równolegle dostępny będzie streaming w kanałach internetowych ESL (Facebook, Twitch,itd.). Zaangażowanie Telewizji Polskiej w esport zostanie zainaugurowane już podczas najbliższego weekendu w katowickim Spodku, który gości rozgrywki Intel Extreme Masters i ESL One. Stacja przygotowała dla uczestników imprezy specjalną strefę chillout – czytamy w informacji o podjęciu współpracy.

Cena, jaką TVP Sport zapłaciło za prawa do transmisji rozgrywek e-sportowych nie została ujawniona.

Zagłosuj

Oglądasz e-sport?

RadioZET.pl/MT

Oceń